Lady Gaga випустила кліп з натяком на українського режисера

20.09.2020

Поп-зірка Lady Gaga у травні 2020 року випустила новий альбом Chromatica, головною темою котрого сталі психологічні проблеми, їх подолання та прийняття себе. Альбом складається з 16 треків, серед яких і пісня 911.

За словами Lady Gaga, 911 — пісня про її стосунки з антипсихотичним препаратом, який вона вживає, щоб боротися з обсесивно-компульсивним розладом.

“Я не можу завжди контролювати речі, які робить мій мозок. Я знаю це. І мені потрібно приймати ліки, щоб зупинити процес, котрий відбувається.”

Режисером кліпу, або короткометражки, як називає її сама співачка, став Тарсем Сінгх, індійський режисер відомий за кліпом для R.E.M. на хіт Losing My Religion. В одному з інтерв’ю Тарсем називав «Колір граната» Сергія Параджанова своїм головним творчим натхненням. Саме цей фільм українського та вірменського режисера цитує кліпмейкер у відео для Lady Gaga.

У відео присутні різноманітні візуальні образи та кадри, позичені з фільму, а також використовуються слова вірменською мовою. В одній із сцен кліпу є постер стрічки «Колір граната».

Параджанов найбільш відомий в Україні та світі за екранізацією українського класичного твору Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків». Цей фільм отримав 39 міжнародних винагород у 21 країні, а серед його прихильників були такі великі режисери як Федеріко Фелліні та Акіра Куросава.

Проте, в якості основи для кліпу на 911 був використаний інший кіношедевр Параджанова — «Колір граната». Це стрічка про життя Саят-Нови — великого вірменського середньовічного поета. Фільм висловлюється метафорами та може бути дещо складним у розумінні для непідготовленого глядача. Він доступний для перегляду на YouTube абсолютно безкоштовно:

Крім творчого доробку, до якого входять 15 фільмів, Параджанов також відомий своєю активною політичною позицією. Виступав проти масових політичних арештів в Україні та підтримував свободу творчості й висловлювання. У 1973 році був засуджений до 5 років колонії суворого режиму за сфабрикованою справою. Сергій Параджанов першу половину своєї кар’єри працював на кіностудії ім. Довженка у Києві та склав неабиякий вплив на український кінематограф.

, , , переглядів: 1 023

Один коментар
  1. — Как я смогу Вас отблагодарить? — О, сумки с деньгами будет предостаточно! Для меня Ваша зщаметка оказалась бесценной!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *