Музичний кліп «У полі під Крутами» створений за участю особового складу Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, креативної команди VIVIDPRO, фотомисткині Вікторії Істоміної та однієї зі студій звукозапису Львова.
Автор слів і музики — львівський бард-композитор Олександр Шевченко. Співаки й виконавці ігрових ролей у кліпі — військові ліцеїсти Борис Загорулько, Захар Бойко, Олесь Лимич. Про одного з них, Захара Бойка, АрміяInform уже розповідала.
Режисерка креативної команди VIVIDPRO Вікторія Холстиніна розповіла про те, як проходила робота над цим мистецьким проєктом.
— Ми працюємо з військовим ліцеєм не вперше. За два роки вже встигли разом зробити кілька візуальних проєктів. Зокрема про життя й навчання ліцеїстів у військово-орієнтованому навчальному закладі та кліп, присвячений викладачам і наставникам ліцею. Працювати з цим колективом дуже легко. Вони креативні, патріотичні й дисципліновані. Такий підхід дає змогу творчо висвітлити щоденну роботу ліцею, показати хлопців, які мужніють, і ту атмосферу, що їх оточує, — розповіла пані Вікторія.
Зі слів режисерки, зйомки почалися ще торік восени. Так збіглося, що режисерська ідея кліпу виникла під час однієї фотосесії, яку запланував ліцей для виготовлення зовнішньої наочної агітації навчального закладу. Фотохудожниця Вікторія Істоміна робила постер.
Оскільки ліцей має ім’я Героїв Крут, щоб показати спадковість духу та традицій українських захисників, один з ліцеїстів був вбраний у стрій безпосереднього учасника бою під станцією Крути, а двоє інших — у сучасний польовий однострій українського війська й парадний однострій.
— Ми закладали у кліп філософію того, що попри розрив у сто років і тодішня, і сучасна молодь, яка розділяє патріотичні ідеї, повагу до своєї країни, готова її боронити. Другорядними є зброя й однострій — важливий дух та ідея, в яку ти віриш! Адже й тим, хто поліг під Крутами, і тим, хто став на шлях здобуття військової освіти зараз, десь по 17–20 років. Зовсім юні. І попри сторічний розрив Україна має гідних громадян! — пояснила вона.
«У полі під Крутами» знімали як у павільйоні, так і під час серії натурних зйомок. Члени креативної команди кажуть, що ліцеїсти як актори-аматори працювали з надзвичайною самовіддачею. Хлопці розуміли буквально з двох слів усе, що їм потрібно було відіграти. Так само на високому рівні спрацювали й співаки-ліцеїсти.