Лише один фільм представлятиме Україну на “Оскарі”

13.08.2019

Лише один фільм представлятиме Україну на “Оскарі”

Стрічка Нарімана Алієва «Додому» стала єдиною, яка буде брати участь у висуванні на премію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою» від України.На «Оскар» від України претендує лише один фільм Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Українського Оскарівського комітету, пише Детектор медіа. 23 серпня комітет проведе засідання та прес-конференцію, на якій оголосить своє рішення.

Нагадаємо, українська прем’єра фільму «Додому» Нарімана Алієва відбулася на 10-му Одеському кінофестивалі, де він був представлений у Міжнародній конкурсній програмі та взяв Гран-прі фестивалю. Світова прем’єра стрічки відбулася в травні 2019 року в Каннах у межах конкурсної програми «Особливий погляд». У липні цього року фільм «Додому» (EVGE) став найкращим фільмом Міжнародного кінофестивалю в Бухаресті (BIFF).

За сюжетом, у кримського татарина Мустафи помирає його первісток. Батько приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після анексії Криму, аби повернути молодшого сина додому, а старшого поховати на батьківщині в Криму згідно з мусульманськими традиціями. Сценаристи – Наріман Алієв та Марися Нікітюк. Головні ролі у стрічці виконали Ахтем Сеітаблаєв та Ремзі Білялов.

, переглядів: 468

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *