Співачка ALYOSHA читає нову «Хоробру казку» від Суспільного

Збір коштів на потреби армії України
01.12.2022

Співачка ALYOSHA читає нову «Хоробру казку» від Суспільного

Українська співачка, авторка та композиторка ALYOSHA (Олена Тополя) читає нову історію проєкту Суспільного «Хоробрі казки». П’яту із дванадцяти казок нового часу для українських дітей та їхніх батьків «Їжачок Лесик на новому березі» традиційно презентували в четвер в телеграм-каналі Суспільне Казки та ютуб-каналі «Бробакс».

ALYOSHA

«Озвучувати казки  —  це новий і цікавий для мене досвід. На пропозицію відреагувала твердим “так”. Дуже важливо і добре, що такі казки створюються. Бо ми, дорослі, у метафоричній формі можемо розповісти дітям про сьогодення нашої Батьківщини», — розповіла ALYOSHA.

«Їжачок Лесик на новому березі» — історія про адаптацію на новому місці. Казка інтегрує реальний досвід українських дітей,  які залишили  свої домівки через повномасштабну війну. Це своєрідна подяка країнам і звичайним громадянам, усім небайдужим людям світу, які допомагали і продовжують допомагати українцям. В історії також є потужний оптимістичний меседж для дітей, які вимушено опинилися в незнайомій країні. Мова дитинства, ігри — універсальні, і діти завжди знайдуть шляхи до порозуміння.

«Цією казкою ми показуємо дітям, що таке доброта, взаємодопомога, підтримка. Сподіваюся, що скоро всі українці повернуться додому. А тоді, ми будемо чекати увесь світ до себе у гості у відбудованій, квітучій, вільній Україні. Радісно, що нове покоління зростатиме на наших чудових казках. Покоління, яке пишатиметься бути українцем змалечку. Для мене честь доєднатися до проєкту “Хоробрі казки”, який має ще й таку потужну виховну і патріотичну складову», — додала ALYOSHA.

Казки нового часу — це терапевтичні історії спільного досвіду українських родин, які правдиво, але делікатно пояснюватимуть дітям нові реалії, що наскрізно присутні в цікавих оповідях зі щасливими завершеннями. Концепти 12 тем, які лягли в основу казок: розлука, підтримка, доброта, дружба, солідарність та інші. Їх пропрацьовували на нетравматичність з авторкою текстів Іриною Виговською, психологинею Маріанною Новаковською та соціологинею Вікторією Бриндзою. Ілюстрації Георгія Сагітова дають простір для уяви кожного, хто слухає казки, асоціативність дозволяє домислити, дофантазувати.

Вмикайте «Хоробрі казки» дітям в укриттях, у довгій дорозі, в евакуації чи вдома під час комендантської години. А також використовуйте як засіб відволікання малят від тривог, викликаних обстрілами і сиренами. Завантажуйте на телефони й планшети і слухайте разом, коли зникає мережа, на телеграм-каналі Суспільне Казки та ютуб-канал «Бробакс», а також на платформах для подкастів (SpotifyApple PodcastsGoogle PodcastsSoundCloud та інші).

, , , , , переглядів: 299

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *