“Той, що біжить у лабіринті. Ліки від смерті”. Рецензія на фільм

Збір коштів на потреби армії України
26.01.2018

“Той, що біжить у лабіринті. Ліки від смерті”. Рецензія на фільм

Гайз! Хто ще тільки збирається іти в кіно на вчорашню прем’єру “Той, що біжить у лабіринті. Ліки від смерті”, LIGHT знайшов для тебе рецензію на фільм від Валерія Мирного.

Перший Той, що біжить вийшов у 2014-му, як відповідь на успіх Голодних ігор, що прогриміли двома роками раніше. Другий – у 2015-му. Заключна частина побачила світ лише зараз.

Виробництво фільму затрималося через травму спини, яку отримав головний актор трилогії – Ділан О’Брайен під час виконання одного з трюків. За три роки пригоди героїв у двох попередніх частинах трохи стерлися з пам’яті, але, на щастя, сучасне кіновиробництво побудовано таким способом, що потенційний глядач може дивитися продовження особливо не замислюючись про те, що було на початку.

Та й проблема Ліків від смерті далеко не в цьому.

Сюжет

Фільм починається з фатальної помилки. Томас і компанія атакують поїзд з ув’язненими в ньому дітьми. У дітей імунітет до вірусу, який перетворив дві третини людства на зомбі. Їх везуть в Останнє місто, щоб мучити і паралельно шукати в їхній крові ліки від вірусу.

Той, що біжить лабіринтом: Ліки від смерті © Twentieth Century Fox Film Corporation

Серед полонених знаходиться давній друг Томаса і компанії, Мінхо. Мета атаки – звільнити Мінхо, але хлопці промахуються з вагоном, і він їде далі на зустріч тортурам. Томас – хлопець впертий і поки всі сплять вирішує поодинці вирушити в оплот ворога і врятувати товариша.

За законами жанру, біля машини на нього чатують Ньют і Пательня (в постапокаліптичному майбутньому з іменами біда), а на півдорозі до хлопців приєднуються Хорхе і Бренда з другої частини. Разом вони мають намір пробратися в Останнє місто і нарешті визволити Мінхо. План наче простий. За фактом же все обертається драматичним кошмаром.

Той, що біжить лабіринтом: Ліки від смерті © Twentieth Century Fox Film Corporation

Сценарій і драматургія

Здавалося б між Голодними іграми і Тим, що біжить лабіринтом багато схожого. Обидві франшизи поставлені за популярними книжковими серіями, Той, що біжить – за романами американця Джеймса Дешнера, Ігри – за книгами Сьюзан Коллінз, обидві історії розповідають про пригоди підлітків у непривабливому майбутньому. Але це тільки на перший погляд. Принципова різниця між ними в тому, що Ігри були серед тих фільмів і серіалів, що задали тренд, а Той, що біжить його тільки підхопив.

Печать відставання в підсумку переслідувала Того, що біжить в лабіринті всі ці роки. Але справа тут не лише у вислизаючій точці актуальності і тому факті, що все показане в Тому, що біжить ми десь вже бачили. Зрештою, тема пост-апокаліпсису давно вичерпана і головне запитання зараз – як розповідати? А не що. У цьому питанні трилогія режисера Уеса Болла відстала ще більше.

Заради справедливості варто сказати, що так було не завжди. Перший фільм, що має назву просто Той, що біжить лабіринтом, брав атмосферою таємниці, вражаючим лабіринтом, але найголовніше – максимально вдалим, харизматичним кастингом. Актори були головною цінністю франшизи. У другому фільмі таємниця потріпалася, а акторські зусилля стали поступово розбиватися об сценарні непорозуміння.

Той, що біжить лабіринтом: Ліки від смерті © Twentieth Century Fox Film Corporation

У третій частині цей процес досяг своєї кульмінації. Починається фільм з побудованої на купі припущень, але бадьорої сцени пограбування поїзда. Далі – перепочинок в умовному таборі повстанців і похід дітей на місто дорослих. Останнє, логічним чином, займає більшу частину хронометражу фільму. І тут режисер Уес Болл, не без допомоги сценариста Т.С. Науліна, потрапляє в безліч розставлених ним же самим пасток.

Локації змінюють одна іншу, трилер стає хоррором і навпаки, але Боллу, який не знімав нічого серйозного за Того, що біжить, не вистачає сміливості докрутити жоден жанр до тієї точки, коли стає по-справжньому страшно. Герої старанно страждають і намагаються вирішити складні проблеми по-дитячому простими способами, але їм не співчуваєш.

По-перше, тому що за них не боїшся. По-друге, тому що вони занадто багато страждають і в якийсь момент це набридає. По-третє, тому що самі творці фільму в якийсь момент забувають, навіщо Томас і компанія полізли в це місто, плутаються, у кого з підлітків у крові сильніші антитіла, не можуть відповісти на запитання – навіщо знищувати прекрасно облаштоване місто, якщо в ньому можна жити?

Той, що біжить лабіринтом: Ліки від смерті © Twentieth Century Fox Film Corporation

Плюс – Боллу занадто важко розлучитися зі своїм дітищем і він ніяк не може придумати, як поставити крапку в історії. В результаті у фільма приблизно п’ять фіналів, один сумніший за інший.

Картинка

Найбільше Той, що біжить лабіринтом: Ліки від смерті схожий на екранізацію не книжки, а комп’ютерної гри. Сцена пограбування поїзда змінюється сценою поїздки на машині через тунель із зомбі, яка в свою чергу змінюється бійнею перед стіною і надалі – бійнею за стіною. Неначе переходиш з рівня на рівень.

Така трохи дорожча і менш дика версія Обителі зла. І в умовах безнадійно втрачених можливостей, те, як фільм виглядає, стає його головним достоїнством. Комп’ютерна графіка, декорації, вибухи, зомбі, Останнє місто – все красиво намальовано, переконливо побудовано і старанно підірвано.

Той, що біжить лабіринтом: Ліки від смерті © Twentieth Century Fox Film Corporation

Актори

З цим пунктом справи йдуть сумно. Як вже говорилося, кастинг був головною перевагою франшизи. Зрештою, ми говоримо про підліткову антиутопію, і тут все повинно триматися на взаємодії молодих героїв, горезвісній хімії. У першому фільмі вона була. У другому зв’язки стали губитися.

У третьому, незважаючи на спроби врятувати друга з біди, зв’язок зник зовсім. Залишилися старанно виконувані завдання і драматично вимовлені рядки діалогів, пронизані браком логіки і дурістю. Актори ті самі, грають так само, але потенціал вже втрачено.

 

Розклад сеансів ти можеш дізнатися за посиланням: http://ogo.ua/articles/view/2018-01-25/91529.html

Про свої враження від фільму пиши у коментарях!

, , переглядів: 978

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *