Це кіно розповідає, як українці знайшли картини з Європи

Збір коштів на потреби армії України
11.12.2020

Це кіно розповідає, як українці знайшли картини з Європи

Стрічку “Веронські скарби” презентували в одному з київських кінотеатрів. Фільм розповідає про “викрадення століття” – так італійці називають крадіжку картин з італійського музею шедеврів живопису на суму близько 20 мільйонів євро.
Тоді з музею Кастельвеккіо у Вероні викрали 17 картин, серед яких полотна Рубенса, Тінторетто, Мантеньї, Карото, Белліні та навіть візитівка музею – “Мадонна з куріпкою” Пізанелло. По гарячих слідах грабіжників спіймати не вдалося, розповідає 5 канал.

Пізніше з’явилася інформація про те, що полотна можуть перебувати в Україні. Тоді вітчизняні прикордонники розпочали спецоперацію. Згодом картини знайшли у сміттєвих пакетах біля Одеси.

“Це важлива сторінка української історії, я хотіла, щоб вона була якось збережена. Щоб люди про неї знали. Тому що ми так любимо про погане розповідати, а про хороше дуже рідко, і дуже якось не так яскраво. Мені здається, що цим можна пишатися”, – зауважила режисерка стрічки Світлана Ліщинська.

Документально-художній фільм “Веронські скарби” знімали в Україні та Італії. Вперше стрічку показали саме в Італії, на фестивалі українського кіно. Тоді фільм здобув відзнаку в номінації “найкраще документальне кіно”. З 10 грудня стрічку можна переглянути в київських кінотеатрах.

“Раніше люди знали про це. Засоби масової інформації в принципі вже розповідали про це. Про викрадення, про те, що в Україні ці картини були в музеї Ханенка виставлені. Але всіх секретів ніхто не знав”, – зауважує генеральний продюсер стрічки Олександр Дріз.

“Ти починаєш читати, і це реальні факти, ти можеш до цього… Я бачив реальні факти, документацію, людей, фотографії, всі ці павутиння, як він пояснював, що на кого йшло, ці дзвіночки. Коли ти дізнаєшся, реально кожне твоє замовлення, кожний твій смс, лайк, дзвінок, ще щось, навіть не дзвінок на 102, а просто – ти в будь-який момент, якщо треба, тебе знайдуть”, – каже актор Дмитро Вівчарюк.

, , , переглядів: 533

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *