У Берліні відбулася прем’єра українського фільму “Номери” Олега Сенцова

Збір коштів на потреби армії України
19.02.2020

У Берліні відбулася прем’єра українського фільму “Номери” Олега Сенцова

У вівторок, 18 лютого, у Берліні відбулася прем’єра фільму Номери за однойменною п’єсою українського режисера Олега Сенцова.

Фільм Номери, зрежисований Ахтемом Сеітаблаєвим та дистанційно, з ув’язнення самим Сенцовим, включений в спеціальну програму 70-го Берлінського кінофестивалю, який почнеться 20 лютого. Організатори фестивалю зазначили, що фільм «був створений при неможливих обставинах, в ситуації екзистенціального вакууму», повідомляє Радіо Свобода.

Стрічка заснована на однойменній п’єсі Сенцова, написаній в 2011 році. За сюжетом, на покинутому стадіоні 10 біатлоністів під наглядом двох суддів живуть, підкоряючись древнім правилам, яких ніхто з них не читав. У кожного є свій номер, і всі поклоняються божеству, якого звуть Нуль. В середовищі загострюються протиріччя, назріває бунт, і номери перестають підкорятися правилам.

«Це універсальна історія, і за 10 років вона не втратила актуальності. Це не історія про Росію, це про будь-яке суспільство. Всі революції схожі одна на одну», — зазначив Сенцов після прем’єри та розповів, як протягом року в листах з табору давав інструкції знімальній групі.

«У цьому фільмі ми розмірковуємо про честь, про гідність, про мрії, про боягузтво та хоробрість. Я був у кінці лютого 2014 року в Криму під час окупації нашої з Олегом батьківщини, і пам’ятаю свій страх. Олег показав мені, що означає не боятися», — заявив Сеітаблаєв.

Крім того, Сенцов і Сеітаблаєв нагадали відвідувачам прем’єри, що в Росії і на Донбасі залишаються близько ста політичних ув’язнених. Прем’єра фільму Номери в Україні запланована на осінь 2020 року.

Nomera | Trailer | Berlinale 2020

A first look at Oleg Sentsov's highly-anticipated new film "Nomera" (Numbers). Based on a dystopian parable by Sentsov, this film was created between Kyiv and the Siberian penal colony where he spent five years as a political prisoner. The film will celebrate its World premiere on February 18 at the Maxim Gorki Theater as a special event on the occasion of Berlinale's 70th anniversary. Additional screenings in Berlinale Special will follow.

Опубліковано Berlinale – Berlin International Film Festival Пʼятниця, 14 лютого 2020 р.

, , , переглядів: 611

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *