Українці перемогли на найстарішому фестивалі незалежного кіно

Збір коштів на потреби армії України
30.05.2020

Українці перемогли на найстарішому фестивалі незалежного кіно

Кінорежисери зі Львова Сашко і Дарина Балабаї здобули нагороду на 53-му кінофестивалі WorldFest Houston-2020, який проходив 17-26 квітня у Х’юстоні, США. Його вважають найстарішим фестивалем незалежного кіно і відео в світі. Про це пише tvoemisto.tv.

Сашко та Дарина Балабаї беруть участь в цьому відомому кінофестивалі вже втретє, і є єдиними режисерами-аматорами з України, які отримують на WorldFest Houston нагороди за свої документальні фільми, відзняті за власний кошт.

Цьогоріч у категорії «Документальний фільм до 60 хвилин» відзначили стрічку під назвою «Салат», третій фільм із серії «Їжа та незвичні люди». У своїх роботах режисери поєднують їжу та висвітлення соціальних проблем.

Стрічка оповідає історії колишніх військових, які повернулись з війни й змушені дивитись на оточуючий світ крізь призму подій фронту. Вони намагаються не відокремитись від громади, і знову навчитись жити повноцінно. Головні герої фільму опиняються у світі, де для них важко знайти порозуміння з оточуючими, де панує байдужість, і зміни, на які всі сподівались, відбуваються дуже повільно. Вони долають депресії, агресію та інші проблеми самостійно, бо в державі практично відсутні механізми психологічної реабілітації тих, хто вижив і повернувся.

WorldFest Houston – міжнародний фестиваль в північній Америці, він був заснований в 1961 році відомим режисером та продюсером на ім’я Хантер Тодд і має на меті промоцію та підтримку незалежних кіно режисерів. Фестиваль проходить десять днів і має насичену програму, яка включає перегляд фільмів, численні майстер класи, спілкування з відомими акторами, продюсерами та кіно критиками.

, , , переглядів: 554

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *