13 речей, які варто видалити з особистої сторінки Фейсбуку

Збір коштів на потреби армії України
11.04.2022

13 речей, які варто видалити з особистої сторінки Фейсбуку

Соціальні мережі давно увійшли у життя кожної людини. Саме там ми часто знаходимо корисну інформацію, новини, книги, фільми, музику та багато іншого. Також це відомий спосіб бути в курсі всього, що відбувається з друзями та колегами, ділитися власними думками, фотографіями та подіями.

Іноді, однак, ми заходимо надто далеко у своєму прагненні розповісти всьому світу про себе та своє життя. Деякі відомості розголошувати в соцмережах просто небезпечно.

Ось 13 речей, які варто видалити з Фейсбуку:

1. Сімейний стан

Не слід повідомляти всім, що ви «в стосунках». Як тільки ви станете «вільними», вас почнуть переслідувати різні неадеквати, які тільки й чекають на цей момент. Крім того, це дає їм знати, коли ви вдома самі!

2. Фото дітей

Звичайно, батькам важко втриматись і не викласти у Фейсбук чи Інстаграм фотки своїх дітей, особливо коли ті роблять щось смішне. В наш час, напевно, майже всі діти ростуть із власним онлайновим фотоальбомом. Але ви ніколи не знаєте, хто це все бачить!

3. Назва школи/дитсадка дітей

Продовження попереднього пункту: не слід повідомляти відомості про місцезнаходження своєї дитини. Цю інформацію зловмисники можуть використати у своїх цілях.

4. Сумнівні фото себе

Занадто відверті, нелегальні та сумнівні фото чи відео в соцмережах можуть коштувати вам роботи. Навіть віддалені фото можуть зашкодити, адже ви ніколи не знаєте, хто встиг їх зберегти. Найкраще взагалі не заливати такі матеріали до інтернету.

5. «Друзі», які вам не друзі

Оксфордський професор психології Робін Данбар вважає, що людина здатна підтримувати близько 150 стабільних стосунків. Проаналізувавши 3375 користувачів Фейсбука, Данбар виявив, що з їхніх друзів 4,1 вважалися надійними, а 13,6 висловлювали співчуття під час «емоційної кризи».

Позбудьтеся зайвого баласту, щоб ваше спілкування в соцмережах мало більше сенсу.

6. Кредитні та інші банківські відомості

Це здається очевидним, але багато хто про це забуває. Якщо ви купуєте щось через Facebook, завжди видаляйте реквізити картки, інакше вона збережеться онлайн і може бути вкрадена хакерами.

7. Номер телефону

У найкращому разі у вас може з’явитися ввічливий шанувальник. У гіршому — нав’язливий переслідувач, який буде дзвонити вам з ранку до ночі.

8. Публікації, у яких ви позначені

Звичайно, не всі такі посади треба обов’язково видаляти, але будьте уважні! Коли вас відзначають на фото чи публікаціях, їх бачить набагато більше людей, ніж ви думаєте, — залежно від налаштувань конфіденційності конкретного користувача. Зніміть мітки, якщо пости чи фото виставляють вас у негативному вигляді.

9. Дата народження

Не варто публікувати свою повну дату народження та дати народження своїх родичів. Це ставить під загрозу вашу фінансову безпеку. Повної дати народження іноді буває достатньо для крадіжки облікового запису або підбору пароля.

10. Свого начальника

Це класика жанру. Фейсбук — це соціальна мережа, яка передбачає розслаблене спілкування. Але ваш начальник може зайти на вашу стіну і прочитати всі ваші статуси — так-так, навіть скарги на роботу.

Звичайно, можна налаштувати статуси так, щоб вони не відображалися для начальника, але чи не найпростіше видалити його з друзів?

11. Мітки геолокації

Багато людей відзначають місце, коли публікують фото у Фейсбуці, але робити цього не слід. Коли ви повідомляєте своє місцезнаходження — наприклад, в аеропорту або у відпустці — потенційні грабіжники бачать, що вас немає вдома і ще якийсь час.

12. Відомості про відпустку

Не треба заздалегідь попереджати всіх, що вас не буде у місті, бо це найкращий спосіб залучити грабіжників. За даними поліції, злочинці дедалі частіше використовують соцмережі для вибору жертв.

13. Фото авіаквитка або посадкового талону

Коли ви публікуєте фото авіаквитка або посадкового талону, ви цим викладаєте в загальний доступ інформацію, за допомогою якої можна модифікувати або скасувати вашу бронь. Достатньо зайти на сайт авіакомпанії та ввести ім’я та код бронювання або номер квитка. Користуючись цими даними, зловмисники можуть змінити місце і навіть скасувати переліт.

Джерело: https://ladypapers.com/

переглядів: 379

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *