1. Сходіть до окуліста. Ніщо так не зіпсує ваші плани почитати, як головний біль, викликаний надмірним напруженням очей. Це потрібно зробити обов’язково, щоб не погіршити свій зір.
2. Вирішіть, що ви хочете почитати. Ваша мотивація значно підвищиться, якщо ви виберете книгу або журнал, які вам цікаві. Це допоможе прочитати книгу набагато швидше. Перевірте добірку рекомендованих книг в місцевих книжкових магазинах, прочитайте відгуки про книги в улюбленому журналі. Близькі друзі підкажуть, що варто прочитати в першу чергу.
3. Не дозволяйте громадській думці або тиску з боку однолітків впливати на ваш вибір матеріалу для читання. Не важливо, якщо “всі це читають”. Якщо вас не цікавить історія кохання з вампіром, не треба її читати. На відгуки теж не потрібно сильно звертати увагу, оскільки навіть польська фантастика може змусити витратити ніч на читання книг.
4. Виділіть собі час і місце для читання. Місце повинно бути тихим, зручним і створеним для розслаблення, але і при належному вмінні зосередитися можна як у метро, так і в іншому громадському транспорті.
5. Влаштуйтеся зручніше. Деякі люди люблять лежати на дивані, інші сидіти в кріслі. Деякі люблять класти ноги на пуфик, інші сидіти за столом і класти на нього книгу, коли вони читають. Просто визначитеся, в якому положенні краще читати. Але не перестарайтеся, так як можна легко заснути, довго не думаючи про книгу під теплим пледом.