Банани в Україні дешевші за яблука та кавуни

Збір коштів на потреби армії України
09.07.2020

Банани в Україні дешевші за яблука та кавуни

Результати аудиту плодоовочевих відділів супермаркетів країни показали, що найдешевшим фруктом з доступних на ринку виявився банан, який імпортують, тоді як фрукти, які ростуть у нас, виявилися значно дорожчими.

Дослідження, які включають моніторинг рівнів роздрібних цін, проводила наприкінці червня – початку липня команда аналітичної платформи EastFruit, передає Zaxid.net.

«Середня роздрібна ціна на банани у Києві станом на 30 червня – 1 липня 2020 року становила 27,2 грн/кг. Таким чином, банан був найдоступнішим за ціною серед фруктів та ягід – навіть трохи дешевшим за кавун і значно дешевшеим за яблуко. Ми спостерігаємо таку ситуацію вперше за останні роки, і головною причиною є холодна весна, яка призвела до втрат урожаю ягід і фруктів, а також зниження врожаю яблука в Україні та Європі в цілому в минулому році», – розповів економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

За рік середня роздрібна ціна на банани знизилася на 30 коп/кг або на 1%, в той час як середня ціна на яблука зросла на 30,4 грн, або у 2,6 рази.

«Для порівняння – в 2019 році середня роздрібна ціна на банани в той самий час року в Києві становила 27,5 грн/кг, тоді як яблука в середньому продавалися по 19,4 грн/кг, а кавуни – з 17,5 грн/кг. Таким чином, за рік середня роздрібна ціна на банани знизилася на 30 коп/кг або на 1%, в той час як середня ціна на яблука зросла на 30,4 грн, або у 2,6 рази, а ціна на кавуни – на 9,7 грн/кг або на 55%», – додав він.

Загалом в Україні подорожчали всі фрукти і ягоди. За інформацією аналітиків, персики станом на початок липня 2020 року коштували у середньому на 37% дорожче, ніж торік, малина – на 87% дорожче, а лохина – на 16% дорожче.

У той же час ціни на полуницю в 2020 році станом на початок липня були нижчими, ніж торік на 37%, хоча майже весь сезон вони істотно перевищували торішній рівень. При цьому, як зауважили аналітики, тут потрібно враховувати, що сезон полуниці змістився на 7-10 днів, тому в минулому році фермери вже завершили її реалізацію до початку липня і почали продавати обмежені обсяги більш дорогих сортів, а в цьому році сезон у цей час ще був у самому розпалі.

, , , переглядів: 662

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *