Чому чорнобривці мають обов’язково з’явитися у вашому садку

Збір коштів на потреби армії України
22.05.2020

Чому чорнобривці мають обов’язково з’явитися у вашому садку

Ці прекрасні квіти широко застосовують у боротьбі з такими відомими шкідниками, як попелиця, капустянка, нематода, яка паразитує на суниці і картоплі. Для цього квіти розсаджують на овочевих грядках, або висівають цілими рядками впереміж із городніми культурами.

Багато кому подобається їхній своєрідний терпкий аромат. А от мухам і комарам цей запах не до смаку, тому пучки чорнобривців розвішують біля вікон літніх будиночків, пише volyn24.com. Чорнобривці знезаражують ґрунт від грибів, що викликають фузаріоз. Не люблять запах цих квітів клопи, попелиці, блішки. Також їх запах не подобається колорадському жукові. Обсадивши грядки з культурними рослинами чорнобривцями, ви не тільки прикрасите город, а й захистите його.

Чорнобривці ‒ надійні охоронці від шкідників троянд, флоксів, гладіолусів, капусти, помідорів, перців, у тому числі відлякують нематод, зокрема на цибулі-порею, моркві, селері. З цією ж метою можна обсадити ними суничні та картопляні грядки. Огірки вони захищатимуть від попелиці.

Для захисту рослин можна також застосовувати відвар або настій сухих квіток і листочків чорнобривців. Ним обприскують овочеві та квіткові культури, дезінфікують цибульні (гладіолуси), поливають квіткову розсаду для захисту від «чорної ніжки». Для приготування настою використовують лише наземну частину, зібрану в період цвітіння. Сам настій можна приготувати так: подрібненими чорнобривцями наповнюють половину відра, заливають гарячою водою (50-60О), настоюють дві доби й проціджують. Після цього додають воду до об’єму 10 л.

Восени чорнобривці виривають із корінням і розкладають по городі. Приорані квіти і стебла відлякають багато шкідників, які збиралися зимувати на вашій ділянці.

Чорнобривці також шанують фітотерапевти. Адже водний настій квіткових кошиків у народній медицині визнаний як потогінний, сечогінний і протиглисний засіб. Для лікування достатньо пити чай із висушених квіток ‒ дві-три квітки на склянку окропу.

, , , переглядів: 1 720

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *