Чому тварин лякає новорічна ніч і що з цим робити

Збір коштів на потреби армії України
01.01.2021

Чому тварин лякає новорічна ніч і що з цим робити

У новорічну ніч небо наповнюється яскравими феєрверками, а вулиці – шумом від салютів і петард. Проте, святкуючи, ми не маємо забувати про братів наших менших. Під час салютів тварини ( і не лише коти та собаки) відчувають неймовірний стрес.

Дикі птахи можуть зриватися зі своїх місць проживання, втрачати координацію, гинути. Про це повідомляє пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Собаки та коти, почувши звуки вибухів, намагаються втекти подалі та сховатись. Тварини можуть забігати за десятки кілометрів від дому, у дуже вразливих тварин може статися зупинка серця, а в тварин з хронічними хворобами відбувається загострення, яке потребує лікування.

Як відповідальним власникам необхідно підготуватися до свят, аби домашні улюбленці зазнали якнайменше стресу? Ось кілька порад:

  • По можливості уникайте місць, де будуть використовувати піротехніку. Не використовуйте петарди та салюти вдома.
  • Якщо ж уникнути шуму не вдасться, в момент вибухів будьте поруч з твариною, аби вона відчувала ваш захист та турботу.
  • Якщо собака чи кіт починають проявляти страх або паніку, в жодному разі неможна починати панікувати, залишайтеся спокійними та заспокоюйте свою тварину за допомогою ласки та голосу.

  • У жодному разі в цей момент неможна виховувати собаку чи кота, підвищуючи голос чи проявляючи своє невдоволення. Ви повинні зрозуміти, що період свят для тварин взагалі не свято.
  • Не виводьте тварин на вулицю, якщо в цьому є потенційна небезпека! Наприклад, якщо потрібно вигуляти собаку ввечері 31 грудня, намагайтесь зробити це якомога раніше, до початку святкування.
  • Якщо собака чи кіт в момент сильних вибухів хоче сховатися в ванній чи під диван, – не заважайте, нехай тварини знайдуть своє місце і перечекають там салюти.
  • Якщо ви знаєте наперед, що ваша тварина відчуває неймовірний стрес під час салютів, в такому випадку краще звернутися до ветеринара, і він зможе призначити тварині заспокійливі засоби, в залежності від її виду, віку та стану здоров´я.

Подбайте про те, аби і для ваших улюбленців святковий день минув у комфорті та затишку.

, , , переглядів: 687

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *