Чотири поради: як відучити собаку спати у вашому ліжку

Збір коштів на потреби армії України
24.01.2021

Згідно з ієрархією, в собачому світі той, хто знаходиться вище за інших — головний. Тому візит у ліжко — це демонстрація рівності або навіть переваги над главою сім’ї. Зберегти авторитет ватажка домашньої зграї допоможуть кілька правил, інформує Ukr.Media.

Навчити команди “місце”

Команда “місце” — одна з перших в процесі дресування цуценя. Власник привчає своє кошлате диво йти в той куточок, який воно буде вважати власним простором. Привчивши собаку до її особистої площі, можна уникнути багатьох проблем. Вона не буде плутатися під ногами, приставати до гостей і ніжитися в хазяйській спальні.

Купити собаці зручний лежак

Собаче містечко — це зручний і відповідний за розміром лежак. Його вартість і якість тісно пов’язані. Дешева річ зроблена з неміцних і шкідливих матеріалів, які можуть завдати шкоди здоров’ю і вихованця і його господарів. Чим вища якість, тим довговічніший і безпечніший лежак. Перед покупкою слід згадати, в якій позі найчастіше спить улюбленець. Для собак-калачиків можна підібрати лежанку овальної або круглої форми. Для любителів відпочинку на боці з витягнутими лапами підійде прямокутна або квадратна. Щоб тварині було легше звикнути до нової хатки, рекомендується покласти в лежанку ковдру, на якій вона вже спала, іграшку або одяг із запахом господаря: футболку, светр, шапку.

Заохочувати ласощами

Один із методів дресування — позитивне підкріплення. А ласощам вихованець завжди радий. Тому, як тільки він ітиме на своє місце, рекомендується хвалити і балувати його смачними шматочками. Так собака остаточно звикне до свого куточка.

Пульверизатор із водою

Виховувати “друга людини” можна і за допомогою негативного підкріплення, наприклад, пульверизатора з водою. При спробі застрибнути на ліжко або перетнути заборонену зону в будинку кошлатий чотирилапий отримає легкий холодний душ. Це відучить його від шкідливої звички, а заодно, і освіжить повітря у приміщенні. Сформувати потрібну звичку набагато простіше, ніж потім боротися зі шкідливою. Взявши у свій дім цуценя або дорослу особину, господар визначає майбутнє місце відпочинку і сну свого друга. Прийнятому рішенню важливо слідувати до кінця, тому що навіть одне порушення правила сприяє розвитку звички.

, , , переглядів: 607

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *