Де та як шукати інвестиції у свій стартап

Збір коштів на потреби армії України
06.09.2020

Де та як шукати інвестиції у свій стартап

Пошук інвестицій може бути інтуїтивним і професійним. Інтуїтивний – для тих бізнесів, які ще на стадії пошуку бізнес-моделі, продукту, верифікації концепції. Світ нічого краще не придумав, як правило трьох F: Friends, Family, Fools. Це найперший шлях у пошуку фінансування. Це люди, які вас знають, довіряють, знають ваші сильні сторони і вашу команду.

Професійний пошук інвестицій інший, у нас в Україні є безліч місць, де можна залучити інвестиції у стартап. Найпростіше – це коли стартап розуміє свій продукт, ринок, бізнес-ідею, способи дійти до цього ринку. Коли все це є, тоді ви точно потрібні венчурним та державним фондам, які вкладаються в стартапи і розвивають їх.

Крім того, є акселератори, які безпосередньо беруть участь у навчанні стартапів, дають їм великі можливості для нетворку, виводу їх на більшу аудиторію менторів і партнерів. Звичайно, за це вони беруть якусь частину в проєкті, але це точно окуповується, коли тобі дають можливість не тільки зробити цей продукт bankable, а й продають тебе назовні.

Криза відправила низку секторів в піке, але якісь сектори виросли за цей період. Зокрема – це все, що дало можливість більш результативно працювати в онлайні: месенджери, органайзери, сервіси, які дають можливість ефективно комунікувати між командами.

Гейм-індустрія та сервіси онлайн-розваг зараз дуже привабливі – це тренд останнього часу.

Тренд, який буде актуальним завжди, – це медтех, біохакінг, біомедицина, все, що стосується збільшення строку життя, довголіття. Можливо, це навіть більш актуально, ніж штучний інтелект і алгоритмізація. Тому що останнє часто дуже важко для розуміння, куди ти інвестуєш і наскільки сильно «вистрілить» технологія.

Тобто є масовий сегмент, де ти менше заробиш, але це буде більш стабільно, буде більше шансів, що компанія буде на плаву. Я би рекомендував дивитися на цей сектор і на IPO американських компаній.

Українським підприємцям дійсно потрібна підтримка і її варто очікувати, адже у кризовий період держава може прийти на допомогу. Це можуть бути податкові канікули, пільги, програми дешевих кредитів та стандартна світова практика – пільги для інноваційних парків.

Основною запорукою розвитку будь-якого бізнесу є доступність капіталу. Україна дуже важко конкурує з іншими країнами у цьому за рахунок того, що зараз у нас на ринку ситуація кардинально інакша: по-перше, банки вимагають забезпечення по кредитах, по-друге, відсотки, під які ми можемо взяти кошти в банку, є неконкурентними в рамках продукції, яку ми можемо виробляти або поставляти в ЄС або на будь-які інші ринки.

Все через те, що там ставки кредитування від 2 до 5%. В Україні ці ставки в іноземній валюті сягають від 15 до 20%, що абсолютно вбиває будь-яку економіку. Бо підприємець крім того, що має повернути тіло кредита і відсоток, має щось заробити сам, тому річна прибутковість має сягати не менше ніж 40%, а таких продуктів просто немає. Тому будь-яка ініціатива за пониження ставки фінансування абсолютно правильна. Для МСП це може бути серйозною підтримкою.

Крім того, у непростий період кризи власникам бізнесів важливо розуміти, як мотивувати команду, знаходити інвестиції на реалізацію проєкта, де шукати мотивацію не зупинятися. Новими ідеями та корисними інструментами для стартапів будуть ділитись експерти в рамках Форуму МСП «Перезавантаження 2020». Платформа допоможе зрозуміти трохи більше про бізнес-вектор розвитку та надасть додаткові можливості для тих, хто вирішив не зупинятися, а невпинно оновлюватися.

, , , переглядів: 605

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *