Сьогоднішні реалії дозволяють працювати дистанційно. В зв’язку зі стрімким розвитком інтернету представники багатьох професій (наприклад, програмісти, дизайнери, перекладачі, редактори, рекламісти тощо) зовсім скоро будуть працювати на відстані, бо необхідності у тому, щоб постійно їздити до офісу просто не буде.
Розвиток фрілансу спричинений бажанням отримувати дохід, займаючись улюбленою справою та можливістю працювати тоді, коли є бажання.
Наступні поради допоможуть тобі працювати вдома продуктивно та з задоволенням.
-
Встановіть чіткий робочий графік.
Перевага віддаленої роботи в тому, що ви самі можете визначити години своєї роботи і при цьому ніхто не зробить догану за запізнення. Не піддавайтеся спокусі відтягнути початок робочого дня на годину-дві, такі маніпуляції значно знизять продуктивність вашої праці. Старайтеся визначити початок та кінець робочого дня та чітко слідувати своєму графіку.
-
Визначте місце робочого простору.
Навіть за відсутності окремої кімнати під кабінет, організуйте собі невеликий робочий простір. Достатньо письмового столу, де б зберігалися робочі матеріали. Він послужить яскравою асоціацією з роботою, а тому швидко налаштує на необхідний лад.
-
Складайте списки.
Списки справ допоможуть не вибиватися з графіку та не втрачати час на дрібниці. Працюючи фрілансером Ви самі несете відповідальність за організацією власної роботи, а тому витрачений на складання списків час допоможе раціонально розподілити справи, які потребують виконання.
-
Робіть перерви
Під час роботи можна захопитися і зовсім забути про поняття часу або ж свідомо ігнорувати перерви з метою встигнути більше. Така тактика являється невірною. Невеличкі кількахвилинні перерви щогодини допоможуть зібратися з думками та освіжити мозок.
-
Пам’ятайте про обід
Задля відновлення сил та бадьорості робіть одну велику обідню перерву. За цей час Ви зможете вибратися на каву, поспілкуватися з друзями та просто освіжитися.
-
Забудьте про робочі моменти після закінчення робочого дня.
Навіть якщо Вас навідала чудова ідея – запам’ятайте її або запишіть у записник та відкладіть до наступного дня.
-
Визначте тривалість свого робочого дня.
Не варто працювати з самого ранку і до пізнього вечора. Оберіть оптимальний період доби, який відповідатиме внутрішньому годинникові. Разом з тим не перевищуйте тривалість роботи.