Корисно і благородно: як стати донором крові у Рівному

Збір коштів на потреби армії України
26.07.2019

Корисно і благородно: як стати донором крові у Рівному

Донором може бути кожна здорова людина у віці від 18 до 60 років з реєстрацією в м. Рівне або  Рівненській обл., яка дала згоду дати кров або плазму, та не має медичних і соціальних протипоказань. Прийом донорів в закладі служби крові проводиться на підставі документа, що посвідчує особу донора (паспорту) та ідентифікаційного коду. Перед медичним оглядом донор заповнює анкету, даючи відповіді на поставлені у ній запитання та завіряє їх особистим підписом.

БУТИ ДОНОРОМ – ЦЕ БЛАГОРОДНО І КОРИСНО!

У організмі людини міститься в середньому близько 5 літрів крові, тобто 7% від ваги його тіла. Доза кроводачі абсолютно нешкідлива і безпечна для здоров’я донора, є 450 мл, причому він втрачає переважно рідку частину крові- плазму, яка відновлюється протягом 18-20 годин. Після здачі крові у донора зберігається добре самопочуття, апетит, нормальна працездатність.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДОНОРАМ

  • Не слід здавати кров після роботи в нічну зміну.
  • За три доби до кроводачі з раціону потрібно виключити жирну їжу і не вживати спиртні напої.
  • Ввечері на передодні кроводачі легка вечеря, а вранці, в день кроводачі обмежитись солодким чаєм з хлібом або нежирним печивом.
  • Безпосередньо після здачі крові не можна займатися важкою фізичною працею, вживати спиртні напої, управляти транспортними засобами, працювати на висоті.

ДОТРИМУЙТЕ ПОКЛАДЕНІ ІНТЕРВАЛИ МІЖ ДАЧАМИ КРОВІ ТА ЇЇ КОМПОНЕНТІВ

Для донорів розроблені спеціальні рекомендації, що стосуються інтервалів між дачами крові або плазми. Мета їх – зберегти здоров’я донора і не допустити, щоб дача крові заподіяла йому яку-небудь шкоду.

  • Чоловіки можуть здавати кров не більше 5 разів на рік, жінки – не більше 4 разів на рік. Після п’яти регулярних кроводач рекомендується робити перерву не менше 3 місяців.
  • Після дачі крові повинно пройти не менше 60 днів, перш ніж донор зможе знову здавати кров.
  • Після дачі крові повинно пройти не менше 30 днів, перш ніж донор зможе здавати плазму.
  • Після дачі плазми повинно пройти не менше 14 днів, перш ніж донор зможе знову здавати плазму або кров. Донори (і чоловіки і жінки) можуть здавати плазму не більше 12 разів на рік.

За матеріалами rospk.communal.rv.ua

, , , переглядів: 1 098

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *