Лайфхаки для неконфліктних: 4 способи навчитися говорити “ні”

Збір коштів на потреби армії України
15.11.2018

Лайфхаки для неконфліктних: 4 способи навчитися говорити “ні”

Люди часто не вміють говорити іншим “ні”, боячись образити або бути грубіяном. Однак, не варто виконувати чужі прохання собі у збиток, тому варто навчитися відмовляти навіть найближчим. Ці поради допоможуть навчитися говорити “ні”:

Обміркуй прохання

Не потрібно відразу відповідати “так” на прохання знайомих. Скажи “Мені потрібно подумати” і проаналізуй ситуацію. Чи є у тебе час, можливості і засоби, щоб реалізувати те, про що тебе просять? Якщо тобі буде занадто складно виконати прохання, варто відмовитися без всякого жалю.

Перестань ставити себе на останнє місце

В першу чергу потрібно піклуватися про себе, а потім про інших. Якщо твого ресурсу буде недостатньо, ти й іншим ти не допоможеш, і собі життя трохи зіпсуєш.

Відмовляй, не кажучи “ні”

Якщо тобі важко відповісти “ні”, відмовся, використовуючи інше слово. Все можна перефразувати: “Мені зараз незручно говорити. Я не компетентна в цьому питанні. Я боюся зіпсувати, тому не хочу і братися. Я дуже зайнята в суботу” і так далі.

Сприймай себе по-іншому

Можливо, ти хочеш бути в очах інших привітною і доброю людиною, яка завжди готова прийти на допомогу. Однак, всім не догодиш. Зміни роль і стань людиною, яка допомагає тоді, коли їй зручно, вміє відмовляти і завжди робить вибір не на шкоду собі. Може кілька халявщиків тебе і “розлюблять”, але яка різниця, адже вони все одно ніколи не були тобі справжніми друзями.

, , , переглядів: 1 218

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *