Міцніші стосунки в тих, хто знайомився онлайн, – вчені

Збір коштів на потреби армії України
01.01.2021

Міцніші стосунки в тих, хто знайомився онлайн, – вчені

Пари, які знайомляться через додатки, як правило, мають більше мотивації для збереження відносин. І в довготривалій перспективі їхні стосунки виявляються міцнішими, йдеться в дослідженні Женевського університету у Швейцарії.

Протягом останніх років мобільні додатки для знайомств змінили уявлення людей про пошук другої половинки та будування стосунків. Дослідники навіть почали говорити про «гейміфікацію» відносин, тобто перетворення їх на своєрідну гру, пише Громадське.

Певною мірою «гейміфікація» є наслідком самої будови додатків, де обрання партнера відбувається спершу шляхом свайпу (перегортування) екрана вправо чи вліво і вже потім — через більш відверте спілкування й особисте знайомство.

Утім, як зауважує Джина Потарка з Інституту демографії та соціоекономіки Женевського університету, досліджень того, наскільки ж знайомства через мобільні додатки впливають на відносини в довготривалому вимірі, практично відсутні.

У своїй публікації у виданні PLOS ONE Потарка вирішила перевірити, чи залишаються міцними відносини пар, які познайомилися онлайн. Для цього науковиця проаналізувала дані опитування 3235 дорослих швейцарців, які перебували у відносинах і зустріли свого партнера / партнерку протягом останніх 10 років.

Потарку цікавили такі аспекти відносин учасників опитування: 1) наміри створити сім’ю; 2) задоволеність відносинами й особисте самопочуття; 3) як саме утворилася пара — випадковим чином чи шляхом прискіпливого обрання партнерів.

Результати дослідження показали, що мобільні додатки у Швейцарії стали основним джерелом романтичних знайомств, при цьому пари, які знайомилися через них, мали «сильніші наміри до співжиття», ніж пари, які знайомилися не онлайн.

Потарка уточнює, що тут ідеться передусім про наміри пар побратися, а не зберегти відносини, але з урахуванням ролі інституту сім’ї у Швейцарії вона тлумачить ці дані як більшу схильність пар до збереження своїх відносин.

«Жінки, які знайомляться з партнером через додаток для знайомств, більше налаштовані мати дитину, ніж ті, хто знаходить партнера офлайн», — додає Потарка. Водночас спосіб знайомства загалом не впливав на рівень задоволеності відносинами чи життям, показав аналіз.

Авторка визнає, що проаналізовані нею дані не повною мірою відображають увесь спектр романтичних і сексуальних відносин, але навіть цих висновків достатньо, щоб менше побоюватися через вплив додатків для знайомств на стосунки між людьми і утворення пар.

На думку Потарки, додатки для знайомств та онлайн-простір загалом дозволяють знайомитися людям, які за звичних, офлайнових умов могли б ніколи не зустрітися — чи то через відмінність у соціальному статусі, чи то через географічну відстань.

«І оскільки додатки для знайомств стали ще більш популярні протягом цьогорічних локдаунів і соціального дистанціювання, можливість спростувати тривожні побоювання щодо довготривалого їх впливу на відносини вселяє впевненість», — висновує швейцарська дослідниця.

, , , переглядів: 1 244

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *