Названо ліки, несумісні з алкоголем: уважно читайте інструкцію

Збір коштів на потреби армії України
03.02.2019

Названо ліки, несумісні з алкоголем: уважно читайте інструкцію

Уляна Супрун у Facebook розповіла українцям про те, з якими ліками краще не змішувати алкоголь.  “Після тривалих наукових досліджень стало відомо, що алкоголь повністю несумісний тільки з такими антибіотиками як: цефамандол, цефоперазон, цефотетан, хлорамфенікол, гризеофульвін, ізоніазид, метронілназол, нітрофурантоїн, сульфаметоксазол, сульфаквазол, лінезолід, доксициклін. Зверніть увагу – це назви діючої речовини, а не препарату”, – зазначила Супрун.

Чиновниця також наголосила, що поєднання цих антибіотиків і алкоголю викликає моментальне сп’яніння, нудоту і багато інших не найприємніших симптомів. Решта антибіотики, за її словами, не мають строгих протипоказань щодо алкоголю, “хоча інфекційні хвороби, лихоманка, головний біль і алкоголь не схожі на здорову комбінацію, погодьтеся”, – каже вона. Також Супрун нагадала, що ряд інших препаратів також по своєму реагують на поєднання з алкоголем, і перед одночасним прийомом і того і іншого слід відкрити інструкцію до препарату.

Результат пошуку зображень за запитом "уляна супрун"

Вона перерахувала основні групи препаратів, несумісних з алкоголем. Традиційно, це знеболюючі та протизапальні препарати (ібупрофен, ацетилсаліцилова кислота та ін.), В цьому випадку можливі виразка шлунка, кровотеча, біль в шлунку, проблеми з печінкою; для серцево-судинних хвороб (зокрема, нітрогліцерин) – викликають аритмію або тахікардію, запаморочення, перепади тиску і втрату свідомості.

Поєднуючи діабетичні препарати з алкоголем, ви дуже сильно знижуєте рівень цукру в крові, викликаючи ряд таких симптомів як нудота, головний біль, почервоніння обличчя, перепади тиску і частоти серцевих скорочень. Крім того, давно відомо, що більшість антидепресантів можна поєднувати з алкоголем взагалі. В першу чергу тому, що алкоголь нейтралізує дію антидепресантів, будучи в свою чергу “депресантом”. “Деякі антидепресанти та інгібітори моноамінів-оксидази – їх поєднання з тираміном червоного вина критично підвищує тиск”, – зазначила чиновник.

Пов’язане зображення

Також алкоголь посилює побічні дії антигістамінних препаратів, в результаті чого або викликає сонливість, або падіння тиску і ризик втрати рівноваги. У свою чергу, препарати, які виписують при тривожності і епілепсії (зокрема, бензодіазепінової групи препаратів, таких, як Гідазепам і Алпрозолам) в поєднанні з алкоголем призводять до порушення пам’яті, координації, погіршення дихання, запаморочення і ризик передозування. Останнє може привести до коми і смерті.

Список ліків, несумісних з алкоголем включає також препарати для лікування артриту (наприклад, диклофенак), антикоагулянти, вітаміни і мінерали, в тому числі з їжі, адже алкоголь перешкоджає засвоєнню вітамінів В1, В9, В12 і цинку, і ліки для регуляції рівня холестерину (ряд статинів і ніацин, вітамін В3).

, , , , переглядів: 1 268

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *