На зміну святкового неспокою прийшов звичний повсякденний стрес. Робочі будні, домашні турботи і випадкові сутички знову наповнили наше життя, перевіряючи нас на стресостійкість. І тут як не можна до речі знадобляться поради від лондонського дієтолога Ріка Хея про те, як впоратися зі стресом без медитацій та ліків.
Зелений чай
Вважається, що ароматний напій покращує сон і допомагає зменшити занепокоєння і стрес. Вся справа в L-теаніні — амінокислоті, що міститься в зеленому, чорному і білому чаї. За даними дослідження 2008 року, чай заспокоює, підтримує психічну пильність і покращує якість сну, не викликаючи денної сонливості. Разом з ромашкою L-теанін знижує рівень слинного кортизолу (гормону стресу, який міститься в слині). Речовина також може підвищити рівень серотоніну, так і рівень допаміну, що поліпшить ваш настрій і зменшить стрес.
Лаванда або меліса
Лаванда і меліса використовується для приготування їжі та лікарських засобів на основі трав. Із цілющих трав виробляють ефірні олії, а з листя — ароматні напої, які зарекомендували себе у традиційній медицині в якості засобів від безсоння, депресії, тривоги, мігрені і шлункових захворювань. Меліса допомагає зняти стрес і тривогу, підвищуючи чутливість нервової системи до нейротрансмітерів, відомих як ГАМК. Заварювання лавандового чаю не тільки допоможе від стресу і тривоги, але при безсонні і апное.
Зелені листові овочі і горіхи
Магній, зустрічається в зелених листових овочах, горішках і насінні, знижує рівень кортизолу — гормону, що відповідає за реакцію організму на стрес. Мінерал допомагає зняти дратівливість, депресію, неспокій, здуття і втому, а також зменшити біль при місячних, ПМС. Крім того, такі позитивні нейротрансмітери, як серотонін, регулюються магнієм.