Новий тренд у соцмережах: фейкові канікули заради лайків

Збір коштів на потреби армії України
04.06.2019

Новий тренд у соцмережах: фейкові канікули заради лайків

У соцмережі Instagram помітили нову тенденцію, яка росте з бажання показати своє життя кращим та цікавішим, ніж воно є насправді. Гламурні вечірки, мандрівки в цікаві місця, розкішні речі – подібні фотографії збирають десятки лайків. А якщо на таке життя немає грошей – його можна відтворити у фоторедакторі.

Фотосервіс Fake A Vacation («Підроби відпустку») дозволяє користувачам надіслати свої фото й отримати назад знімок, де вони, приміром, перебувають на якомусь екзотичному острові, біля водоспаду та в інших цікавих місцях. Клієнти Fake A Vacation замовляють свій набір фотографій і після обробки отримують посилання для завантаження своїх знімків. Фахівці сервісу пропонують також змінити одяг і прикраси на більш відповідні, після чого переносять людей на інший фон. Пакет знімків з фейкових канікул коштує від $19, і на його виготовлення потрібно до трьох робочих днів.

Існування такого сервісу може здатися жартом, але опитування 4000 користувачів компанією Jetcost показало, що 14% брехали про свої захопливі канікули. 10% із них викладали неправдиві пости про свою відпустку. Причиною цього респонденти назвали відчуття сорому і бажання вразити інших тим, як вони проводять вільний час. У сервісі Fake A Vacation, який працює з 2017 року, кажуть, що причиною брехні про відпустку нерідко є дорожнеча відпочинку. Декому також доводиться брехати через те, що мандрівку довелося скасувати в останню мить.

Розробники сервісу говорять, що їхні послуги стають дедалі популярнішими завдяки соцмережам. Найближчими місяцями вони планують запустити ще два продукти. Перший сайт, FakeATrip.com, обслуговуватиме знаменитостей та популярних людей. Другий, GetMeMotivated.com, створюватиме картинки для тих, хто шукає натхнення для подорожей.

Подібні послуги пропонує не один інтернет-сервіс. Наприклад, сервіс Krome Photos запевняє, що його спеціалісти можуть помістити людину в розпал Октоберфесту з келихом пива в руках. Перший знімок обійдеться у $3,99, кожен наступний – у $7,99. Іноді подібні фейкові відпустки викриваються. Наприклад, популярну англійську блогерку Амеліа Ліану з 504 тисячами фоловерів у Instagram звинуватили в брехні. На одній з її фотографій 2017 року з верхівки Рокфеллер-центру не було завершеного в 2013 році кварталу Світового торгового центру. Сама блогерка відкидає звинувачення в обмані своїх фоловерів.

 

, , переглядів: 851

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *