П’ять корисних властивостей гарбузового насіння

Збір коштів на потреби армії України
28.10.2019

П’ять корисних властивостей гарбузового насіння

Всі знають про користь гарбуза, при цьому гарбузове насіння зазвичай недооцінюють, а даремно. Насіння з гарбуза називають суперфудом через кількість корисних для здоров’я елементів і здатність швидко вгамовувати голод, пише Вона. Розповідаємо, які переваги принесе часте вживання гарбузового насіння.

Красива шкіра

Гарбузове насіння багате омега-3 і поліненасиченими жирними кислотами, які необхідні клітинам шкіри. Також в насінні міститься вітамін Е, який сприяє регенерації шкіри.

Здорове серце

У насінні гарбуза є магній і калій, які корисні для роботи серцево-судинної системи. Насіння запобігає спазму судин і серцевій недостатності, нормалізує кров’яний тиск, а також очищає стінки судин і заважає утворенню бляшок холестерину.

Чудовий настрій і міцний сон

Гарбузове насіння вважається відмінним антидепресантом за рахунок високого вмісту триптофану. Ця амінокислота в організмі перетворюється в серотонін («гормон щастя»), який піднімає настрій. У триптофану є ще одна корисна властивість: вночі він сприяє виробленню мелатоніну, який нормалізує сон і заспокоює нервову систему.

Сильний імунітет і здорове волосся

За вмістом цинку гарбузове насіння випереджають тільки устриці. Цей елемент бореться з вірусами і зміцнює імунну систему. Також цинк покращує стан волосся і нігтів за рахунок своєї здатності допомагати організму засвоювати вітаміни А і Е.

Міцні кістки

Гарбузове насіння багате фосфором, який покращує роботу мозку і зміцнює кістки. Фосфор так само необхідний для здоров’я кісток, як і кальцій. Саме разом з кальцієм цей мікроелемент зміцнює кісткову тканину.

Як чистити і обсмажувати гарбузове насіння?

Вийміть насіння з гарбуза і очистіть його від волокон. Потім обсушіть за допомогою серветок, викладіть на пергамент і запікайте в духовці на мінімальній потужності хвилин 10-12. Чим менше теплової обробки, тим більше корисних властивостей зберігає гарбузове насіння.

, , , переглядів: 924

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *