П’ять несподіваних функцій вашого смартфона, здатних врятувати життя

Збір коштів на потреби армії України
11.08.2019

П’ять несподіваних функцій вашого смартфона, здатних врятувати життя

Безліч українців не уявляють своє життя без мобільного телефона. В основному його використовують для спілкування та розваг. Але насправді, телефон може допомогти у дуже складних ситуаціях і навіть врятувати життя.

Наприклад, є випадок, коли 22-річний американець під час нападу астми зміг викликати “швидку”, але вже був не в змозі назвати адресу. Місцезнаходження хворого рятувальники знайшли за допомогою базової станції стільникового зв’язку із точністю до 50 метрів. Хлопця встигли врятувати.  У 2017 році, в Лондоні стався ще один випадок, який закінчився добре. Чотирирічний хлопчик побачив, що його мама лежала на підлозі в їх домі і не рухалася. Він взяв її iPhone, розблокував за допомогою відбитка матері і попросив голосовий помічник Siri викликати “швидку”.

Проте, часто люди опиняються в небезпеці, про яку навіть не думали. І не підозрюють про ті функції, які зберігають в собі смартфони. Ось список порад, за допомогою яких ви перетворите свій телефон в прилад-помічник на всі випадки життя, пише znaj.ua.

Завжди майте при собі Power bank

Туристичні походи зараз стають дуже популярними, і якщо ви відправляєтеся вдалину від цивілізації, то не забудьте прихопити портативну батарею. Може, навіть пару штук. На ринку зараз є величезний вибір, не скупіться і візьміть подорожче – така “банка” дозволить зарядити телефон 3-4 рази. А її легка вага і компактні розміри дозволять носити її в кишені або рюкзаку. Важливо, щоб в екстримальній місцевості ваш телефон був включений – тоді, в разі чого, вас зможуть відстежити служби порятунку через базові станції.

Поділіться своїм місцеположенням з друзями

Якщо ви раптом загубитесь або вам стане погано, то на всяк випадок краще комусь дати точно знати, де ви знаходитеся. На iPhone для цього є програма Find My Friends, а на Android – доступні функції карт Google. Просто відкрийте доступ до вашого розташування обраним контактам. Не забувайте іноді оновлювати доступ. Серед схожих є додаток Glympse.

Налаштуйте екстрені контакти і медичну інформацію

На всіх телефонах є функція екстреного виклику, і є можливість зберігати медичні дані.  На iPhone відкрийте програму Health і заповніть всю необхідну інформацію. Не забудьте додати дані тих, з ким можна або потрібно зв’язатися у разі потреби. Натисніть галку “Показувати, коли заблоковано”. На заблокованому екрані відобразиться кнопка Medical ID. На Android кнопка екстреного виклику знаходиться внизу заблокованого екрану. Натисніть на неї, і там ви зможете ввести номери телефонів своїх близьких і важливих людей. Функціонал дозволяє додавати різну особисту інформацію про них.

Звичайно, не можна передбачити всі несподівані і екстримальні ситуації заздалегідь. Однак, якщо ваш телефон заряджений, ви маєте при собі портативну батарею, і ви знаєте, що робити у випадку НП, то ваші шанси на вдалу подорож зі щасливим кінцем значно зростають.

Стихійні лиха

Буря, шквальний вітер і град можуть сильно пошкодити кабелі електропередач та вежі стільникового зв’язку. Але і в такій ситуації є вихід. Шліть СМС, не намагайтеся дзвонити. Дзвінок витрачає занадто багато мережевих ресурсів, у СМС значно більше шансів дійти до адресата;

Виберіть програми, які передають точний прогноз погоди, ймовірність НП або повідомлять вашим близьким про те, де ви; Встановіть програму з ліхтариком (наприклад, Flashlight), яка вміє посилати сигнал SOS. Так вас зможуть знайти рятувальники.

Що робити, якщо заблукали далеко від людей

Функція GPS буде доступна навіть в “режимі польоту”. Однак, якщо ви будете у віддаленій місцевості, завантажте необхідні карти в оффлайн-режимі. Карти будуть доступні, навіть якщо ви не зможете підключитися до інтернету.

Не буде зайвим завантажити список отруйних рослин з мережі або встановити спеціальний додаток (PlantSnap або PictureThis), який розпізнає вид рослини по фото і дає інформацію про неї. Однак, включена камера буде швидше розряджати телефон, і це необхідно враховувати.

Якщо збираєтеся в конкретне місце, особливо в іншій країні, пошукайте додаток, який присвячені саме цій місцевості. Якщо мобільний зв’язок пропав, то відразу перемикайте телефон у режим “польоту”, так він збереже заряд, не намагаючись вишукати найближчі базові станції.

, переглядів: 894

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *