Рівняням: корисна віртуальна реальність

Збір коштів на потреби армії України
05.02.2018

Рівняням: корисна віртуальна реальність

Комп’ютерні ігри шкодять здоров’ю, віртуальність затягує, ніби відриває від реальності – саме це ти чуєш від своїх близьких постійно. Та чи спадало тобі коли-небудь на думку, що комп’ютерні ігри можуть бути корисними, допомагають соціалізуватись в суспільстві, ба більше, притуплюють процес старіння. LIGHT віднайшов список таких ігор.

Bully: Scholarship Edition

Наукова сфера: Географія

Ця гра певною мірою популяризує відвідування шкільних занять. Звісно, вона може здаватися GTA у шкільній локації, але там є другорядні квести – заняття, які відкривають нові можливості та навички. Наприклад, проходиш усі завдання з англійської мови – маєш змогу домовлятися з префектами й хуліганами. А уроки з хімії вчать збирати бомби-смердючки.

До того ж, ці квести дуже цікаві та гарно перевіряють знання. Наприклад, уроки з географії. На них потрібно поєднувати прапори різних країн з їхніми точними позиціями на мапі світу. Коли з Європою особливих проблем не виникає, то потім треба буде впоратися з Азією, Африкою та американськими штатами. Якщо географія не була твоїм улюбленим предметом у школі, то ці міні-ігри тебе дійсно зацікавлять. Зразу й прапори вивчиш.

Серія Total War

Наукова сфера: Всесвітня історія, географія

Ця відома серія покрокових стратегій уже налічує десятки ігор, присвячених історичним подіям. Можна пережити протистояння керівних кланів у Японії XVI століття чи дізнатися про період її феодальної роздробленості (частина Shogun). Або ж можеш відстежити розквіт та падіння Римської імперії (частина Rome), слідкувати за історією колонізацій. Звісно, формування Сполучених Штатів і Французьку революцію (частина Empire) ігри не оминули. Серія налічує десяток частин, тож, якщо тобі потрібно скласти іспит із всесвітньої історії, а підручники ніяк не йдуть, спробуй пограти в Total War.

The Witness

Наукова сфера: Логіка, філософія

Ця відеогра – справжнє випробування для всіх тих, що вважають себе розумними. У грі зібрано 677 головоломок, над деякими з яких можна довго ламати голову, та коли вирішиш, то відчуєш справжній дитячий захват. Залежно від твоєї терплячості та цікавості до дослідження нового, ця гра або занурює, або відштовхує. Дія відбувається на безлюдному острові, повному загадок і головоломок. Також, досліджуючи локації, можна почути аудіозаписи цікавих фраз видатних людей, як-от Іммануїл Кант і Альберт Ейнштейн.

Sid Meier’s Civilization VI

Наукова сфера: Економіка, дипломатія, історія

Ми спеціально обрали останню частину в цій серії ігор, тому що перші три частини виходили в 1991-2001 роках, тож ми не впевнені, чи вони ще цікаві у 2017 році. Окрім того, у Sid Meier’s Civilization VI зібрано все, за що люблять цю серію.

Civilization – це гарний спосіб перевірити, чи можеш ти впоратися з керуванням великою цивілізацією: її розвитком, підтримкою відносин і переговорами з сусідами. А ще відстежуванням подій як усередині власної держави, так і на зовнішній арені. Це такий собі невеличкий посібник з дипломатії або управління державою. І лише в цій грі можна побачити, як Магатма Ґанді бомбить держави ядерною зброєю.

Arma III

Наукова сфера: Військова справа

Свого часу серія ігор Arma стала відома як симулятор справжніх солдатів. На відміну від звичайних розважальних стрілялок, як-от Call of Duty чи Battlefield, ця гра демонструвала, який вигляд має справжній бій. Тут були години підготовки, брифінги, прибуття до місця бою, бій зі справжньою фізикою куль (тобто з вираховуванням відстані до ворога, а також швидкості вітру), відхід до точки евакуації.

Це все звучить доволі заманливо, але насправді не всі готові витримати такий темп. В Arma ІІІ немає поставленого екшену, а гравці повинні розраховувати лише на власні сили й територіальну позицію. Якщо хочеться відточити власні тактичні навички, то спробуй цю гру і краще роби це разом з друзями.

Серія Portal

Наукова сфера: Логіка, фізика

Компанія Valve Corporation подарувала ігровому світу багато шедеврів, кожен з яких відрізняється власним стилем і геймплеєм. Portalі Portal 2 – чудовий приклад того, як лише завдяки декільком елементам можна створити справжній хіт.

Ігровий процес простий: потрібно дістатися з однієї точки кімнати до іншої, використовуючи переносний портальний пристрій – таку собі гармату, яка стріляє двома порталами й допомагає дістатися важкодоступних місць. Наприклад, ми в кімнаті, посеред якої глибоке провалля. Вихід – з іншого боку цієї кімнати. Як до нього дістатися? За допомогою гармати створюємо перший портал на найближчій до нас стінці, а другий – на стіні з протилежного боку кімнати. Проходимо через перший портал – і ми вже на іншому боці. Але самої гармати замало, бо потрібно продемонструвати свої логічні здібності та знання фізики, тому що іноді лише вони можуть допомогти закінчити рівень.

Valiant Hearts: The Great War

Наукова сфера: Історія

Це одна з небагатьох відеоігор, де історія розгортається в Першу світову війну. Від інших вона відрізняється візуальним стилем, виконаним у формі мультиплікаційного фільму, ніби книги з картинками. За жанром ця гра не стрілялка, а скоріше пригодницька головоломка. Також гра тішить наповненням: тут багато інформаційних вставок, які розповідають про основні події того часу, використання нових видів зброї, а також головні битви. Звісно, варто згадати і сюжет, який передали в найемоційніших деталях.

Minecraft

Наукова сфера: Дизайн та архітектура

Напевно, вже немає людини, яка б не чула про цю відеогру, особливо коли на YouTube їй присвячено так багато відеороликів. На деяких демонструють справжні витвори архітектурного мистецтва. Фанати Minecraft можуть збудувати практично все: від копії Лос-Анджелеса до цілого Вестеросу (той, що з «Гри престолів»). Задля втілення своїх мрій вони не шкодують ані часу, ані терпіння. Тож завдяки цій грі можна розвинути неабиякий дизайнерський та архітектурний талант, а може, навіть і виконати дипломну роботу.

Spore

Наукова сфера: Біологія

Із самого виходу цієї гри за нею закріпився статус «симулятора еволюції». Все тому, що на початку гравцям надається маленька клітинка, яка поступово розвивається, набуває нових форм, перетворюється на нову істоту й еволюціонує далі. Потім гра обертається в стратегію, де вже доведеться керувати цілою цивілізацією розвинутих створінь. Твої підопічні розумнішають, здобувають вогонь, відкривають нові види техніки і як наслідок – підкорюють космос та колонізують нові планети. На цьому етапі можна відчути себе Ілоном Маском.

Джерело: Студвей

, , переглядів: 889

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *