Сезон кавунів: коли можна їсти, щоб не нашкодити собі

Збір коштів на потреби армії України
18.07.2018

Сезон кавунів: коли можна їсти, щоб не нашкодити собі

Перші кавуни вже продають на ринках і в супермаркетах. І ціни вже не такі кусючі. Однак виникає питання: чи можна їсти смугасту ягоду в середині липня і при цьому не отруїтися.

Потрібно пам’ятати, що більшість липневих кавунів — вирощені в неприродних тепличних умовах. А значить, плоди містять хімію, у вигляді нітратів, пестицидів і навіть барвників. Зовнішній вид кавуна буде звичайним, а ось на смак рання ягода істотно відрізняється від дозрілої під палючими променями.

В якому місяці можна їсти кавуни

Якщо тобі кортить поласувати плодами, то краще брати кавун, вирощений в південних країнах: Узбекистан, Казахстан, Азербайджан. Там ягоди достигають значно раніше, ніж в наших широтах. Коли можна їсти кавуни в Україні? Краще дочекатися кінця липня чи навіть середини серпня і спокійно купувати плоди без нітратів.

Результат пошуку зображень за запитом "сезон кавунів"

Як відрізнити хороший кавун від неякісного або з нітратами

Оброблений хімікатами кавун має яскраво червоний колір, а на смак він солодкий не буде. Дегустувати перед покупкою ягоду чи ні, вирішувати тобі, адже при цьому можна підхопити інфекцію. Санітарні норми при продажу на ринках, особливо стихійного, можуть не дотримуватися.

Коли відбувається отруєння кавуном

Отруєння може статися через підвищений вміст нітратів у продукті або, коли перестиглий плід і залежаний, тобто з гнилизною. Пам’ятай про те, що купуючи кавун біля дороги, ти ризикуєш нашкодити своєму здоров’ю і самопочуттю близьких людей.

Результат пошуку зображень за запитом "сезон кавунів"

Коли можна їсти кавуни вагітним і дітям

Рекомендації для дітей і вагітних такі ж, як і для всіх людей. Але слід пам’ятати, що для майбутніх мам і малюків наслідки отруєння кавуном можуть бути дуже серйозними.

Кожен овоч і фрукт має період свого сезонного дозрівання. Кавун не виняток у цьому питанні. Щоб запобігти небажаним наслідкам поїдання плоду, краще дочекайся сезону і з задоволенням насолоджуйся солодкими ласощами.

, , переглядів: 1 357

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *