Що викликає сінну лихоманку та як з нею боротися

Збір коштів на потреби армії України
30.07.2020

Що викликає сінну лихоманку та як з нею боротися

Сезонна алергія, яку медики називають полінозом, а народ – сінної лихоманкою, псує життя великій кількості людей. І не завжди пов’язані з нею неприємності обмежуються нежиттю і слезоточивостью очей, хоча і це більш ніж неприємно, особливо, якщо відбувається жарким літом.

Поліноз – реакція організму на пилок рослин, серед яких можуть бути не тільки дерева і трави, але і спори деяких видів грибів, пише ТСН.

До травам, пилок яких викликає найбільш сильну алергію (тобто, вони небезпечні тільки в період цвітіння), відносяться пирій, тимофіївка, мятник луговий, ромашка, подорожник, лисохвіст луговий, полин і, звичайно ж, амброзія. У злакових поганою репутацією користуються пшениця, жито і рис.

Серед дерев найбільш алергенним є береза, за нею слідують вільха, ясен, клен і липа. А ось тополі в цьому списку немає – це дерево не викликає алергії, просто воно цвіте одночасно з деякими рослинами-алергенами, тополиний пух переносить пилок з місця на місце, а сам по собі він абсолютно нешкідливий.

Якщо говорити про гриби, то поліноз викликають не тільки суперечки цвілевих грибів, який може причаїтися навіть у необразливому горщику з яким-небудь кімнатною рослиною, але і печериці, які займають значне місце в нашому раціоні.

Існує безліч способів боротьби з полінозом, серед яких можна – і треба! – відзначити наступні.

Медикаменти. Протиалергенні препарати можна розділити на кілька груп: антигістамінні – гальмують алергічну реакцію, крамони – пригнічують запалення, глюкокортикоїди – гормони, які дають тоді, коли інша терапія безсила. Медикаментозне лікування повинне бути комплексним, і, зрозуміло, тут, як і в будь-яких інших пов’язаних з недугами випадках, абсолютно неприпустиме самолікування – призначати ліки та визначати їх дозу повинен тільки лікар.

Імунотерапія. Однією з причин виникнення алергії є знижений імунітет, тому дуже важливо підвищувати його всіма можливими способами. Один з них – імунотерапія: вона сприяє утворенню в крові антитіл, які згодом будуть перешкоджати алергічної реакції. Проводити її краще курсом, який включає в себе сорок уколів, їх роблять до активного цвітіння рослин-алергенів, а згодом – при необхідності – повторюють після нього. Правда, діє імунотерапія тільки до п’ятдесяти років.

Правильний відпочинок. Всім, хто страждає від алергії, потрібно правильно вибирати час і місця для відпочинку – вибирайте місцевість, де росте мінімум рослин-алергенів, або вирушайте в подорож в той час, коли вони вже відцвіли.

Гігієна. У будинку, в якому живе алергік, не тільки повинна бути ідеальна чистота (погодьтеся, вона не завадить і тим, хто нічим не хворіє), але і не повинно бути предметів, що збирають пил, – довговорсних килимів, хутряних накидок, м’яких іграшок. Якщо ви ніяк не можете обійтися без килима на підлозі, постеліть палас без ворсу.

Профілактика. Як відомо, будь-якій недузі легше запобігти, ніж лікувати. Відноситься ця мудрість і до алергії – тим, хто до неї схильний, рекомендується приймати медикаменти, не чекаючи захворювання, – для профілактики.

 

, , , переглядів: 623

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *