Терміново у відпустку: 10 небезпечних симптомів хронічної втоми

Збір коштів на потреби армії України
13.07.2018

Терміново у відпустку: 10 небезпечних симптомів хронічної втоми

Медики назвали 10 симптомів, які свідчать про те, що організм виснажений і втомлений

Як відомо, стрес може стати причиною серйозних порушень здоров’я. Але, як помітити, що втома накопичилася вже до критичного рівня, і час діяти серйозно. Фахівці визначили 10 симптомів, які свідчать про те, що організм вже не просто натякає, а кричить, вимагаючи відпочинку і спокою.

  1. Часті застуди

Під час короткочасного стресу в нашому організмі виробляється гормон кортизол, який пригнічує запалення. Але якщо людина знаходиться в хронічному стресі, то імунна система стає менш чутливою до кортизолу, а це посилює запальну реакцію, і організм стає вразливим до хвороб.

  1. Захворювання шкіри

Псоріаз, акне, алергічні висипання та інші шкірні захворювання можуть з’явитися через стрес. Вчені провели дослідження на групі студентів, яке підтвердило пряму залежність між високим рівнем психологічної напруги і проблемами зі шкірою. Той же результат дав експеримент над мишами. Тварини, яким створили умови психологічного дискомфорту, виявилися більш сприйнятливі до інфекцій шкіри.

Результат пошуку зображень за запитом "симптоми хронічної втоми"

  1. Головні болі

У головного болю можуть бути десятки причин: остеохондроз, неправильне положення під час сну, низький або високий кров’яний тиск, гайморит, вагітність і багато інших. Одна з причин – емоційне перенапруження, які ви відчуваєте на роботі чи вдома. Після прийому таблеток головний біль може стихнути, але якщо не виключити стресові ситуації, він буде повертатися знову і знову.

  1. Нестабільна вага

Можливо, ви стикалися з ситуацією, коли стабілізувати вагу не вдається ні дієтами, ні фізичними вправами. У всьому винен стрес! Через сильні переживання можна різко набрати зайві кілограми. При частій напрузі виробляється гормон стресу кортизол. Він стимулює метаболізм жирів і вуглеводів і підтримує необхідний рівень цукру в крові. Якщо гормону буде багато, людина почне їсти більше, організм буде виробляти менше тестостерону і тіло почне спалювати менше калорій.

Результат пошуку зображень за запитом "симптоми хронічної втоми"

  1. Шлунково-кишкові розлади

Існують наукові докази того, що стрес негативно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту. Іноді від болю і здуття живота ліки не допомагають. Тоді варто звернутися до психолога.

  1. Випадіння волосся

Вчені прийшли до висновку, що стрес може спровокувати повне або часткове облисіння, алопецію. І якщо ви давно спостерігаєте, що ваше волосся стало рідшати, а від вітамінів і зміцнюючих шампунів немає ніякого ефекту, пора бити тривогу.

  1. Розсіяна увага

Людині, яка тривалий час піддавалася стресу, складно сфокусуватися на чіткі завдання. Якщо ви помітили, що стали досить неуважні й забудькуваті можливо, варто зменшити обороти і трохи відпочити.

Результат пошуку зображень за запитом "симптоми хронічної втоми"

  1. Зниження сексуального потягу

У людини, яка емоційно виснажена, знижується сексуальний потяг. Тому, якщо у вас давно не було близькості з партнером, не варто переживати і сваритися. Це не поліпшить ситуацію, а тільки посилить. Краще відпочиньте разом від роботи і проблем.

  1. Сердечно-судинні захворювання

Вчені довели, що хронічний стрес є важливим фактором ризику серцево-судинних захворювань. А такі обставини, як важке навантаження на роботі або, навпаки, безробіття, сварки, тільки погіршують ситуацію.

Результат пошуку зображень за запитом "симптоми хронічної втоми"

  1. Проблеми зі сном

Стресові ситуації можуть стати причиною серйозних проблем зі сном. І тоді з’являється безсоння. Це створює замкнуте коло: не виспавшись, ви будете себе почувати втомленим і дратівливим, а ввечері знову не зможете довго заснути важливо знайти причину, яка заважає вам висипатися, і скоріше виключити її з життя.

, , переглядів: 1 067

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *