Медики назвали 10 симптомів, які свідчать про те, що організм виснажений і втомлений
Як відомо, стрес може стати причиною серйозних порушень здоров’я. Але, як помітити, що втома накопичилася вже до критичного рівня, і час діяти серйозно. Фахівці визначили 10 симптомів, які свідчать про те, що організм вже не просто натякає, а кричить, вимагаючи відпочинку і спокою.
- Часті застуди
Під час короткочасного стресу в нашому організмі виробляється гормон кортизол, який пригнічує запалення. Але якщо людина знаходиться в хронічному стресі, то імунна система стає менш чутливою до кортизолу, а це посилює запальну реакцію, і організм стає вразливим до хвороб.
- Захворювання шкіри
Псоріаз, акне, алергічні висипання та інші шкірні захворювання можуть з’явитися через стрес. Вчені провели дослідження на групі студентів, яке підтвердило пряму залежність між високим рівнем психологічної напруги і проблемами зі шкірою. Той же результат дав експеримент над мишами. Тварини, яким створили умови психологічного дискомфорту, виявилися більш сприйнятливі до інфекцій шкіри.
- Головні болі
У головного болю можуть бути десятки причин: остеохондроз, неправильне положення під час сну, низький або високий кров’яний тиск, гайморит, вагітність і багато інших. Одна з причин – емоційне перенапруження, які ви відчуваєте на роботі чи вдома. Після прийому таблеток головний біль може стихнути, але якщо не виключити стресові ситуації, він буде повертатися знову і знову.
- Нестабільна вага
Можливо, ви стикалися з ситуацією, коли стабілізувати вагу не вдається ні дієтами, ні фізичними вправами. У всьому винен стрес! Через сильні переживання можна різко набрати зайві кілограми. При частій напрузі виробляється гормон стресу кортизол. Він стимулює метаболізм жирів і вуглеводів і підтримує необхідний рівень цукру в крові. Якщо гормону буде багато, людина почне їсти більше, організм буде виробляти менше тестостерону і тіло почне спалювати менше калорій.
- Шлунково-кишкові розлади
Існують наукові докази того, що стрес негативно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту. Іноді від болю і здуття живота ліки не допомагають. Тоді варто звернутися до психолога.
- Випадіння волосся
Вчені прийшли до висновку, що стрес може спровокувати повне або часткове облисіння, алопецію. І якщо ви давно спостерігаєте, що ваше волосся стало рідшати, а від вітамінів і зміцнюючих шампунів немає ніякого ефекту, пора бити тривогу.
- Розсіяна увага
Людині, яка тривалий час піддавалася стресу, складно сфокусуватися на чіткі завдання. Якщо ви помітили, що стали досить неуважні й забудькуваті можливо, варто зменшити обороти і трохи відпочити.
- Зниження сексуального потягу
У людини, яка емоційно виснажена, знижується сексуальний потяг. Тому, якщо у вас давно не було близькості з партнером, не варто переживати і сваритися. Це не поліпшить ситуацію, а тільки посилить. Краще відпочиньте разом від роботи і проблем.
- Сердечно-судинні захворювання
Вчені довели, що хронічний стрес є важливим фактором ризику серцево-судинних захворювань. А такі обставини, як важке навантаження на роботі або, навпаки, безробіття, сварки, тільки погіршують ситуацію.
- Проблеми зі сном
Стресові ситуації можуть стати причиною серйозних проблем зі сном. І тоді з’являється безсоння. Це створює замкнуте коло: не виспавшись, ви будете себе почувати втомленим і дратівливим, а ввечері знову не зможете довго заснути важливо знайти причину, яка заважає вам висипатися, і скоріше виключити її з життя.