Лимон можна використовувати не лише в кулінарії або в челенджах в дусі — «хто швидше з’їсть і не скривиться», але і для вирішення багатьох дрібних побутових проблем, на які зовсім не хочеться витрачати багато часу, інформує Ukr.Media.

Неприємний запах в мікрохвильовці

Візьміть миску наповніть її водою наполовину, додайте у воду кілька скибочок лимону або столову ложку кислоти (лимонної, зрозуміло) і розігрійте суміш в мікрохвильовій печі протягом 2-3 хвилин на максимальній потужності. Потім очистити стінки губкою, щоб прибрати лимонний конденсат разом з брудом, а потім насухо протріть рушником.

Відбілювання речей

Якщо у вас є білі бавовняні речі, які з часом набули жовтуватого відтінку, ви можете випрати їх з додаванням лимонного соку або кислоти. Кислоту простіше додати до порошку і випрати одяг в машинці, а сік можна використовувати для замочування речей в гарячій воді, якщо потрібно вивести ще й плями.

Накип в чайнику

Такий спосіб очищення від накипу підійде для електричних чайників з пластмаси, скла або нержавіючої сталі. Додайте в чайник півлітра води і сік четвертинки або половини лимона (якщо маленький лимон), або дві столові ложки лимонної кислоти. Закип’ятіть воду, залиште її в чайнику на пару годин, щоб накип розмок. Як накип зникне промийте і прополощіть чайник. Закип’ятіть воду ще раз і потім злийте її. Продовжуйте користуватися чайником, але вже чистим.

Комахи

Якщо будинку завелися дрібні руді квартиранти, — їх можна прогнати з допомогою соку лимона. Знайдіть улюблені місця комах: плінтуси, шви у ванній і будь-які щілини, де вони можуть сховатися, і намажте їх лимонним соком. Більше шукати їжу в вашій квартирі мурахи не будуть.

Чистка кухонних дощок

З часом дошки на кухні, особливо дерев’яні, просочуються різними неприємними запахами від продуктів, які на них нарізали. Натріть дошку половиною лимона, а потім промити в гарячій воді, і запах зникне. Для глибокого чищення: насипте на дошку сіль, змочіть соком лимону і протирайте поверхню залишками лимона кілька хвилин, злегка натискаючи. Вийде своєрідний лимонно-сольовий скраб для дошки.

Ось так досить звичний нам фрукт, може використовуватися не тільки в їжі, але і для чистоти в домі.