Топ-6 способів поліпшити сон взимку

Збір коштів на потреби армії України
17.01.2019

Топ-6 способів поліпшити сон взимку

Зима настільки непривітний сезон, що сон у всіх сенсах найбільш підходяще заняття у цю холодну пору року.  Короткі сірі дні і довгі морозні ночі прямо-таки привертають до того, щоб сховатися під ковдрою в теплі і заснути до світанку, однак ці ж фактори можуть і перешкодити здоровому сну, пише Health. Якщо ви з тих людей, над якими зима постійно знущається поганим сном, то наступні поради допоможуть вам виправити це.

1. Частіше бувайте на вулиці вранці та вдень

Нестача денного світла взимку шкодить сну людини, особливо в північних широтах. Справа в тому, що слабке сонячне світло негативно відбивається на вироблення мелатоніну — гормону сну. З-за цього вдень ми відчуваємо себе млявим і втомленим, а вночі не можемо заснути. Лікарі рекомендують частіше бувати на вулиці вранці і вдень; якщо це неможливо, постарайтеся хоча б сидіти біля вікна протягом перших декількох годин денного світла.

2. Займайтеся спортом

Щоденні тренування тривалістю близько півгодини дозволять вам витратити більше енергії протягом дня і легше заснути ночами.

3. Не переїдайте

Так як більшість ситних свят припадає на зимовий період, то переїдання не уникнути, а це погано. Переїдання (і пов’язане з ним збільшення ваги) не дуже добре впливає на якість сну у довгостроковій перспективі. Прийом їжі перед сном може також призвести до печії, дискомфорту у шлунку та іншим проблемам, які можуть порушити сон.

4. Прийміть профілактичні заходи проти застуди та грипу

Ніщо так не заважає хорошому сну, як забитий ніс або кашель. Зробіть щеплення від грипу, регулярно мийте руки, а якщо ви захворіли, намагайтеся не поширювати бактерії серед друзів і членів сім’ї. Деякі сиропи від кашлю містять стимулятори, які не дадуть вам заснути. Тому не забудьте проконсультуватися у лікаря.

5. Уникайте алкоголю перед сном

Це правило працює в будь-який час року, але в зимові свята воно особливо актуально. Навіть невелика порція алкоголю може зашкодити вашому сну. Алкоголь діє як заспокійливий засіб, але при виході з організму надає зворотну дію і діє як стимулятор.

6. Управляйте стресом

Багато свят, а потім і труднощі, пов’язані з поверненням до роботи можуть супроводжуватися стресом. Зима також може посилювати почуття депресії у людей з сезонними афективними розладами.

, , переглядів: 829

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *