Тренд сьогодення: що таке “хайп”, і з чим його “їсти”

Збір коштів на потреби армії України
02.08.2019

Тренд сьогодення: що таке “хайп”, і з чим його “їсти”

Модні і не завжди зрозумілі слова – тренд сьогодення, пише 2plus2.ua. Але що вони означають та як їх правильно вживати – давайте розбиратися. Думаєте, хайп – це щось на зразок американського привітання «hi» або якась лайка? Аж ніяк!

Що означає?

Хайп, інколи гайп – це шум та ажіотаж навколо конкретної персони чи конкретної події. Наприклад, згадайте наш матеріал про те, як Ломаченко став жертвою інтернет-приколів. Це прямий хайп! За рахунок його персони, слави здобув автор кумедних роликів. Він хайпанув – додав собі популярності.

Існує й інше, менш уживане значення цього слова. Хайп – абревіатура від «Hight yield investment programms» (HYIP). Це інвестиції, які обіцяють принести великий прибуток, але можуть провалитися. Тобто ризикований спосіб заробити гроші.

Походження

За однією із версій, «хайп» походить від американського слова «hype».  У 1920-х роках воно означало обман та маніпуляцію. Слово вживали стосовно рекламних агентств, які використовували екстравагантний та скандальний піар.

Українські аналоги слова

Ви теж хочете хайпити, але Шевченко грізно дивиться зі сторінок настільного «Кобзаря»? Не хвилюйтеся! Рідна мова попіклувалася про патріотів і має свої відповідники цьому слову. Наприклад, «галас» або «лемент» – це найпопулярніші замінники «хайпу» на просторах українського інтернету. Приклади вживання

Хайпити можуть не лише журналісти чи піарники, а навіть ви! Для цього можна зайти в соціальні мережі й написати свою скандальну думку з приводу якоїсь резонансної події чи популярної особи. Якщо ваш допис набере купу лайків та репостів – можете всім розповідати, що ви хайпанули!

, переглядів: 1 472

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *