Пересічний любитель походів у гори може назвати 15-20 сіл та містечок з регіону українських Карпат. Але їх є набагато більше. Чи знали Ви , що у Карпатах є 732 населених пункти?! Тепер у любителів мандрівок у гори є можливість краще пізнати Карпати. І не тільки теоретично, а в “польових” умовах.
Творець додатку “В Похід Карпатами” Роман Гелемб’юк зізнається, що й сам не дуже уявляв, якими різноманітними є величні Карпати, йдеться на сайті В Похід Карпатами.
“Звичайно, мені були добре відомі популярні маршрути та райони – околиці Яремче, Ворохти, Верховини, Чорногірський хребет , Горгани в районі Гута – Осмолода – Бистриця. Здавалося, що це і є всі Карпати”, – розповів Роман Гелемб’юк.
За роботою він з’ясував, що це приблизно 3-5% площі наших Карпат. А мандрувати є куди: майже 1200 вершин мають назви. З них 640 – вище за 1000 м.
“Додаючи інформацію про населені пункти, здивувався їх кількості. Сіл, містечок, міст виявилося аж 732! Ми дуже мало знаємо про всі ці поселення людей в Карпатах. Хотілося б мати якнайбільше інформації. В каталозі Села та Міста Карпат є всі ці населені пункти, і кожному під силу зробити свій внесок в добру справу. Наприклад, скільки всього цікавого є в околицях села Ільниця на Закарпатті! Подивіться на карті. Раніше я про це не знав. А там і бобри і цікаві скелі”, – радить пан Роман.
Цей каталог та мобільний додаток створили для допомоги туристам в походах. Інформація про села допоможе краще спланувати свій маршрут, добратися до початку маршруту чи виїхати назад після походу. Крім того, туристам може бути цікаво побачити села, а не тільки гірські вершини. Для цього потрібно знати, що цікавого є в навколишніх селах.
“Я очікую вашої підтримки: додавайте фотографії, коментарі про відомі вам поселення, особливо якщо ви місцеві мешканці. Додайте описи цікавих місць поряд з селом чи містечком, наявні туристичні маршрути (навіть якщо вони не є офіційно марковані). Пишіть про все це в коментарях, а я буду розміщувати інформаційні блоки на сайті”, – заохочує до співпраці усіх небайдужих.
Роман Гелемб’юк переконаний, що чим більше буде охочих, тим швидше вдасться систематизувати всю інформацію та все більшими кроками розвивати туризм в Карпатах. А майбутнє Прикарпатського краю залежить від його мешканків.
Встановити додаток “В Похід Карпатами” можна на мобільний телефон.