Вчені не чекали: коти імітують дії господарів

Збір коштів на потреби армії України
29.09.2020

Вчені не чекали: коти імітують дії господарів

Дослідники з США показали, що коти можуть імітувати дії свого господарів в контрольованих наукових умовах. Цю здатність помітили лише у небагатьох істот, і це відкриття дозволяє припустити, що імітація в еволюції ссавців з’явилися відносно рано.

«Це дійсно захоплююче – зазначає Христина Вітале, фахівець з поведінки тварин в коледжі Юніті в США. – Багато людей вважають, що коти – одинаки і антисоціальні тварини. Однак це дослідження підтверджує, що у них є здатність спостерігати за людьми і вчитися у них ».

Клаудія Фугацца, етолог з Університету Етвеса Лорана, майже десять років вивчала здатності собак вчитися, використовуючи дресирування «роби як я». В цьому випадку тварина повинна копіювати поведінку і отримати нагороду за це. Згодом тварина дізнається, що команда «роби як я» означає «скопіюй мої дії». Цей підхід можна використовувати для перевірки того, чи дійсно тварини можуть наслідувати і копіювати дії, які вони ніколи раніше не робили.

У шістнадцяти дослідженнях коти точно копіювали дії своїх господарів в 81% випадків. Наприклад, кицька могла доторкалася до коробки спочатку мордочкою, потім лапою, вивчаючи таку ж поведінку у людини. Це означає, що кицьки змогли перенести частини тіла власника на своє тіло.

, , , переглядів: 807

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *