Вчені придумали, як перестати боятися павуків

Збір коштів на потреби армії України
02.11.2018

Вчені придумали, як перестати боятися павуків

Медики запропонували незвичний спосіб для лікування арахнофобії. Нове дослідження Медичної школи Брайтона і Сассекса (BSMS), присвячене створенню методик по позбавленню від фобій, виявило, що серцебиття дозволяє справлятися з ірраціональним страхом павукiв.

Фобії часто супроводжуються інтенсивною тривогою на конкретний подразник або ситуацію. Зазвичай лікування включає регулярний і тривалий контакт з джерелом страху. В даному клінічному дослідженні комп’ютеризована терапія для лікування фобії павуків поєднувалася з вимірами серцевих скорочень.

Пов’язане зображення

Пацієнтів розділили на три групи: першій — демонстрували зображення павуків в момент серцевого скорочення; другій — в інтервалах між ударами серця; третій — випадковим чином. І хоча терапія справила позитивний вплив на всіх учасників лікування, найбільший прогрес спостерігався у людей, яким демонстрували знімки в момент удару серця, зокрема зниження страху і тривоги, а також скорочення фізіологічних реакцій на павуків. Слід зазначити, що поліпшення багато в чому залежали від того, як чуйно пацієнти відчувають власне серцебиття.

“У багатьох із нас є фобії: ми можемо боятися павуків, клоунів чи навіть їжі. Однак наша робота показує, що те, як ми реагуємо на страхи, може залежати від того, бачимо ми їх у той час, коли наше серце б’ється чи в інтервалі”, — заявляв глава дослідження Хьюго Крічлі.
, , переглядів: 823

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *