Вчені з Кореї очищуватимуть Чорнобиль від радіації

Збір коштів на потреби армії України
03.11.2020

Вчені з Кореї очищуватимуть Чорнобиль від радіації

Корейські науковці допомагатимуть очищувати територію Чорнобильської АЕС від радіоактивно забруднених матеріалів. Вони вже підписали відповідну угоду з українцями. ЧАЕС співпрацюватиме з Корейським інститутом досліджень атомної енергії (KAERI), повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження.

Представники ЧАЕС працюватимуть за технологіями KAERI та за погодженими з корейцями процедурами, пише 24 канал. Вони здійснюватимуть дезактивацію фрагментів бетону та металу, які зазнали радіоактивного забруднення.

Співпрацю між країнами прокоментував заступник технічного директора Чорнобильської АЕС. Олександр Скомарохов наголосив, що вона є вигідною для обох сторін.

“KAERI має технічні розробки, але протестувати їх на реальних, а не штучно забруднених поверхнях, не може. Адже забруднення такого типу в Південній Кореї зараз відсутні”,
– пояснив він.

Й додав, що ЧАЕС, виводячи станцію з експлуатації, прагне використати технології, які забезпечать кілька можливостей. Зокрема – дозволять здійснити дезактивацію матеріалів та зменшити кількість радіоактивних відходів, які внаслідок цього утворюються.

“У такий спосіб майданчик ЧАЕС є свого роду лабораторним полігоном для випробування запропонованої корейськими фахівцями технології”, – наголосив Скомарохов.

Довідка. Випробування на Чорнобильській АЕС триватимуть до кінця 2021 року. Там мають намір дезактивувати бетонні фрагменти конструкцій, а також металеві пластини з нержавіючої та вуглецевої сталі. Якщо випробування пройдуть успішно, ЧАЕС отримає додаткову технологію дезактивації та матиме право використовувати її – виключно на промисловому майданчику станції.

, , , переглядів: 1 392

Один коментар
  1. Капец Южной Корее. Эта, полностью зависимая от воли ее господина: (жидовской Америки) территория, уже приговорена пиндосами к ужасной участи: стать ядерным полигоном в спровоцированной амерскими жидами братоубийственной войне с Северной Кореей..

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *