Вимоги копів, які можна не виконувати при зупинці авто

Збір коштів на потреби армії України
22.08.2020

Експерти розробили чотири ситуації, в яких найчастіше правоохоронець може перевищити свої повноваження при залишенні автомобіля. Про це пише пише mmr.net.ua.

Перевірка водія на алкогольне сп’яніння. Співробітник поліції, якщо у нього є підстави вважати, що водій перебуває в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, може запропонувати йому пройти в службовий автомобіль. Автомобіліст, якщо не відчуває за собою жодної провини, не зобов’язаний виконувати цю вимогу.

Водій також може відмовитися дихати в алкотестер, якщо поліцейський йому це запропонує. Але відмовитися пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння в медичному закладі він не може. Якщо ви не довіряєте результатам алкотестера, то тоді попросіть співробітника поліції відвезти вас на огляд в медустанову.

Вимога відкрити і розвантажити для огляду багажник авто. Витягувати свої речі звідти ви точно не зобов’язані. Якщо поліції потрібно, нехай самі розвантажують і завантажують назад. Але при двох свідках і з протоколом.

Автомобілісти мають повне право вести відеозйомку дій поліції. Потрібно мати докази на свій захист, якщо раптом поліцейські порушать закон. Тому поліцейські не можуть вимагати припинити відеозйомку, не маючи на це законних підстав.

, , , переглядів: 757

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *