Як часто треба поливати кактуси

Збір коштів на потреби армії України
19.06.2020

Як часто треба поливати кактуси

Найкращим поливом для кактусів є полив раз приблизно в два тижні, і то зовсім трошки. Інакше при переливу в кактусі почнуть незворотні процеси гниття через надлишок вологи, зупинити які можна, лише видаливши загнили частини кактуса, що, безумовно, не дуже добре для самої рослини, так як відрізана частина часто погано, або взагалі не вкорінюється.

У період свого росту ні в якому разі кактус не повинен відчувати брак в воді, проте, разом з цим, не повинен страждати і від її надлишку. Як все-таки дізнатися, скільки саме води потрібно кактусу?

Для початку, пише lenta.ua, необхідно визначити, до яких конкретно кактусів – пустельним або ж тропічним – відноситься саме Ваше рослина-вихованець. Як правило, пустельні кактуси навіть в найбільш жарку погоду не потребують великої кількості води. Влітку їх потрібно поливати приблизно 3-4 рази за весь місяць, а взимку не поливати взагалі.

А тропічні кактуси, навпаки, люблять частий полив влітку (звичайно, у міру висихання землі, в якій вони ростуть) і рідкісний зимовий полив (пару раз на місяць). Крім того, багато що залежить від місця, в якому стоїть Ваш кактус, а також матеріалу, з якого виготовлений горщик. Якщо вікна орієнтовані на південну або східну сторони і в кімнаті сонячно і жарко, то поливати слід частіше, а якщо вікно затінене, орієнтоване на північну або західну сторони – рідше.

Якщо кактус знаходиться в керамічному горщику, тоді його потрібно поливати частіше, в пластиковому горщику – рідше. Молоді і швидко зростаючі кактуси теж потребують більш частого поливу в порівнянні з великими і дорослими. У періоди спокою, коли кактус не росте, поливати їх потрібно дуже обережно, або ж не поливають зовсім.

Таким чином, дотримуючись деяких рекомендацій щодо поливу, можна легко виростити гарний кактус. Для цього потрібно поливати цю рослину кип’яченою, відстояною кілька днів водою, або ж дистильованою водою. Ніколи не слід використовувати воду з-під крана. Поливати необхідно землю навколо кактуса, а не сама рослина. Якщо вода потрапить на його стебло, для кактуса це може бути згубно, тому будьте обережні.

Вода, яка витекла після поливу на піддон горщика, обов’язково виливається, так як надлишок вологи, як нам уже відомо, згубний для кактуса.

, , , переглядів: 910

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *