Як діяти водію, якщо на дорогу вискочила тварина

Збір коштів на потреби армії України
08.01.2021

Як діяти водію, якщо на дорогу вискочила тварина

Нещасні випадки за участю диких тварин можуть відбуватися цілий рік і в будь-який час доби, але зараз ризик зростає, що посилюється великим обсягом руху приміських поїздів на світанку і в сутінках при поганій видимості.

Стефані Ріттер з DEKRA Accident Research, пише 24 канал, використовує простий приклад розрахунку, щоб проілюструвати, наскільки реальним є ризик: “Багато водіїв не усвідомлюють, що якщо автомобіль на швидкості 50 км/год зіб’є кабана вагою 80 кг, то він вдарить машину з силою в дві тони.”

Щоб уникнути таких випадків, до будь-яких попереджень (знаків, написів) про переходи тварин завжди потрібно ставитися серйозно. Якщо на дорозі є знак переходу тварин, це означає, що на цій ділянці дороги були аварії з дикими тваринами. Втім, водіям слід остерігатися переходів тварин на всіх дорогах, які проходять через лісові масиви, кущі або поля.

“На них потрібно бути готовим зреагувати, знизити швидкість і уважно стежити за узбіччями дороги. Адже якщо цього не робити, а зіткненя станеться, суд може не стати на бік водія, – каже дослідник ДТП. – У цих районах рекомендується рухатися зі швидкістю не вище 70-80 км/год і уникати обгону”.

Якщо з’являється тварина, ви повинні вимкнути дальнє світло, контрольованим чином гальмувати і подавати звуковий сигнал, при цьому звертаючи увагу на рух позаду вас. Водіям завжди слід остерігатися відсталих або панікуючих тварин, які можуть раптово вискочити на дорогу.

З цієї причини продовжуйте рух повільно і стежте за узбіччям дороги навіть після того, як тварини перейшли дорогу.

Якщо зіткнення неможливо уникнути, експерт DEKRA рекомендує якомога сильніше гальмувати і тримати автомобіль на своїй смузі руху.

“Звертати з дороги дуже ризиковано. Це може привести до більш серйозних зіткнень, ніж з дикою твариною, оскільки ви легко можете зіткнутися з зустрічним авто або деревом”, – попереджує Ріттер.

, , , переглядів: 536

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *