Як дізнатися, що авто в розшуку за несплачений штраф

Збір коштів на потреби армії України
05.10.2020

Як дізнатися, що авто в розшуку за несплачений штраф

Порушники правил дорожнього руху (ПДР) заборгували майже 638 млн грн. Стосовно всіх, хто не вчасно сплатив штрафи, відкриті виконавчі провадження, але через відсутність ефективної системи їх сповіщення рівень погашення заборгованості становить лише 6%.

Між тим, водіям, проти яких відкриті виконавчі провадження, держава може в будь-який момент заблокувати банківські рахунки, заборонити виїзд за кордон або навіть конфіскувати автомобіль, пише УП.

Як перевірити, чи є проти мене виконавче провадження?

* Зайти на сайт Єдиний реєстр боржників і ввести свої дані.

* Отримати за місцем реєстрації лист від виконавчої служби.

* Отримати повідомлення від банку, що рахунки арештовані.

* Бути зупиненим патрульною поліцією, яка конфіскує транспортний засіб.

* Бути затриманим працівником прикордонної служби.

Через скільки днів сума штрафу подвоюється?

Сума штрафу подвоюється через 30 діб з дня ухвалення постанови про адмінпорушення або через 15 днів, якщо штраф було виписано через планшет інспектором та передано порушнику на місці події.

Що робити, якщо я сплатив штраф, а він відображається як непогашений?

Якщо строк сплати штрафу не вичерпаний, потрібно прийти в управління патрульної поліції і показати квитанцію сплаченого штрафу. Поліціянт перевірить платіж за реєстром, і якщо платник, наприклад, помилився в номері постанови чи неправильно вказав призначення платежу, він вручну “підтягне” платіж у реєстр.

Якщо строк сплати штрафу вичерпаний, потрібно йти в виконавчу службу і закривати виконавче провадження.

Що робити, якщо рахунки заморожені?

Банк повідомить, у яке відділення виконавчої служби потрібно звернутися. Сплату боргу за виконавчим провадженням потрібно проводити готівкою у відділенні будь-якого банку. Можна навіть попросити знайомих провести оплату за відповідними реквізитами.

Через який час можуть бути заморожені рахунки за виконавчим провадженням?

Санкція застосовується одразу після відкриття виконавчого провадження.

Як довго будуть заморожені рахунки після закриття виконавчого провадження?

Для розблокування рахунків виконавча служба повинна подати в банк відповідний запит. Його подання здійснюється після того, як виконавчу службу проінформують про сплату штрафу.

Рахунки можуть бути розблоковані протягом однієї-двох годин або через кілька днів, якщо ви звернулися у виконавчу службу у п’ятницю ввечері. Проблема в тому, що процес розблокування виконується в ручному режимі.

Коли повернуть транспортний засіб після закриття виконавчого провадження?

Після закриття виконавчого провадження виконавча служба видає постанову з печаткою. З цим документом потрібно приїхати на штрафмайданчик і сплатити за час, протягом якого там перебував транспортний засіб. Лише після цього автомобіль можна забрати.

Що робити, коли власник і водій – різні люди?

Власник транспортного засобу може в Електронному кабінеті водія призначити належного користувача. Швидше і надійніше це можна зробити в сервісному центрі МВС.

Що робити, якщо штраф сплачений за старими реквізитами, які були вказані в постанові?

Якщо реквізити застаріли, платіж повернеться, і штраф потрібно сплатити ще раз за актуальними реквізитами. Їх можна знайти на сайті Державної казначейської служби, сайті Патрульної поліції, в електронних платіжних сервісах і банках.

Що робити, якщо штраф наклали помилково?

В Україні один номер може бути закріплений за транспортними засобами різного типу: мотоциклом, автомобілем, вантажівкою. Через це бувають випадки, коли водії отримують штрафи за порушення, які вони не здійснювали.

У такому разі людина повинна йти в управління патрульної поліції і писати заяву про помилково складену постанову. Якщо цей факт підтверджується, патрульна поліція переоформлює постанову на справжнього порушника.

Бувають випадки, коли через помилку в програмному забезпеченні патрульний поліцейський створює дві електронні постанови. Одну постанову людина отримує на руки у вигляді роздруковано чека, а друга залишається в реєстрі. У такому разі теж потрібно звернутися до патрульної поліції, яка анулює другий штраф.

, , , переглядів: 804

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *