Як домашні коти лікують своїх господарів

Збір коштів на потреби армії України
04.10.2020

Як домашні коти лікують своїх господарів

Вчені з американського Університету Міннесоти виявили позитивний вплив котів на здоров’я їхніх господарів. Зокрема, люди, в яких живе кіт, на 40% рідше страждають на серцеві напади, пишуть 20 хвилин.

Інша статистика показує, що любителі вусатих звертаються до лікарів майже у 5 разів рідше, ніж ті, у кого котів немає. Також кошатники живуть у середньому на 10,3 року довше, ніж інші. Лікувальні властивості котів завжди викликали інтерес науковців. А взаємодія людини з котом перетворилась на повноцінний метод лікування – фелінотерапію (інша назва – кототерапія).

Уперше глибокий аналіз впливу кішок на людину провели у 1970-х роках. Тоді каліфорнійські вчені хотіли з’ясувати, чи лікують коти людей. Дві групи людей, які брали участь у дослідженні (по тридцять чоловік), отримували однакове медикаментозне лікування. Люди першої групи протягом усього курсу щодня спілкувалися з кішками. Через місяць усі пацієнти пройшли повне обстеження: результати аналізів покращилися і в першій, і в другій групі, однак показники пацієнтів з першої групи були кращими.

Такі досліди повторювали у Великій Британії, Канаді, Німеччині, Японії, і завжди після спілкування з котами у людей спостерігали позитивну динаміку. Крім того, з’ясували, що так ефективно, як кототерапія, з лікуванням не справляється жодна домашня тварина.

Врівноважують психічний стан

Медики стверджують, що погладжування котів заспокоює збуджену нервову систему людей з психічними розладами. Окрім цього, власники кішок у середньому мають найменше симптомів стресу. На другому місці – власники собак. Найкраще для ролі психотерапевта чи невропатолога підходять довгошерсті кішки – сибірські, ангорські, перські, бірманські, норвезькі лісові кішки. Вони також допомагають від безсоння, дратівливості, депресії.

Котяче муркотіння сприяє загоєнню ран

Коти муркочуть у діапазоні спеціальної терапевтичної вібрації – у частоті від 25 до 150 герц. При цій частоті найкраще відновлюються котячі м’язи і кістки. Але ці хвилі також підходять і для людей. Дослідили, що котячим муркотінням можна вилікувати переломи кісток, відновити пошкоджені м’язи. Окрім цього, перські кішки здатні полегшувати біль у суглобах і симптоми остеохондрозу.

Поглинають негативне випромінювання

Людина постійно оточена електромагнітним полем (ЕМП), яке випромінює побутова техніка. Ці випромінювання негативно впливають на здоров’я людини. Коти поглинають несприятливу для людини енергію. Для них випромінювання не становить небезпеки. У теорії кішка відчуває ненормальні коливання, влаштовується ближче і поглинає енергію, приводячи ЕМП людини в нормальний стан.

Покращують травлення

Для травлення корисно гладити кішок. Короткошерсті або безшерсті породи (сфінкси, сіамські, абіссинські, корат, єгипетські мау) зазвичай краще за інші породи лікують хвороби шлунково-кишкового тракту і сечостатевої системи. Роблять голкотерапію Кішки здатні бути й «голкотерапевтами»: коли вони вилазять на господаря і випускають кігтики, то подразнюють рефлексогенні зони, як на сеансі голкотерапії.

Біоенергетики

Кожна кішка має таке місце на тілі свого господаря, куди зазвичай любить вмощуватися. Цим самим коти ніби «сканують» проблемні місця і лягають на них, щоб лікувати. На думку вчених, якщо кішка часто лягає на голову свого господаря, у нього, імовірно, гіпертонія або схильність до головного болю. Якщо на ліву лопатку або плече – це говорить про проблеми із серцем. На поперек – проблеми з нирками, на ноги – якщо господар потерпає від зниженого тиску або часто застуджується.

, , , переглядів: 2 269

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *