Багато дітей люблять малювати. Не всі з них виростають відомими художниками. Але це захоплення все ж є дуже корисним. Воно позитивно впливає на емоційне здоров’я малюка, розвиває його фантазію, допомагає засвоювати корисні для суспільного життя навички. Тут повинні попрацювати й батьки. Їхнє завдання – допомогти дитині розвинути інтерес до творчості. Спеціальні набори для цього представлені тут – https://book24.ua/catalog/nabory-dlya-tvorchestva-ranok/. А ми дамо кілька корисних порад.
Спілкуйтеся обережно
Для дитини дуже важливою є реакція батьків на результат її творчості. Тому ви повинні обережно коментувати малюнки. Деякі приклади того, чого не варто робити:
- Нав’язувати власну думку. Наприклад: «Це що, собака? Мені більше подобаються будинки».
- Критикувати за відсутність реалістичності. Не потрібно очікувати від дитини чогось особливого. Вона старається, і це вже дуже добре.
- Критика за надмірний реалізм. Це більш актуально для дітей старшого віку, які вже вміють краще відтворювати деталі в малюнках. Батьки можуть критикувати їх за відсутність фантазії. Але й цього не потрібно робити.
Як допомогти дитині?
Для початку ви повинні освоїти хоча б ази живопису. Для цього відвідайте кілька спеціальних уроків або хоча б перегляньте відео на YouTube. Ви повинні зрозуміти, як художник бачить світ.
Будьте терплячими. Не очікуйте миттєвих результатів. Вивчення будь-якої творчості – це складний і тривалий процес. Підганяючи дитину, ви лише шкодите. Ніжне виховання допомагає таланту розквітнути. Пропонуйте можливості, але не нав’язуйте правила.
Деякі питання та фрази для обговорення з дитиною:
- Як ти відносишся до свого малюнку?
- Чому тобі подобається цей колір?
- Розкажи мені про ці форми.
- Мені подобаються такі хвилясті (зигзагоподібні та ін.) лінії. Чому ти обрав їх?
- Ці кольори такі яскраві та насичені.
- Цей малюнок дійсно цікавий.
- Твій малюнок нагадує мені про…
- У тебе гарна увага до деталей.
- Це дуже креативний підхід.
- Тобі подобається використовувати маленький/великий пензлик?
З малюками малюйте щось просте: людей, обличчя, будинки, хмарки, дерева. Пояснюйте значення кожного об’єкту. Заохочуйте дитину додавати якісь власні деталі. Ніколи не вибачайтеся за відсутність таланту. Діти вважають, що їхні батьки все знають і вміють.