Як перевірити, чи хтось краде ваш Wi-Fi

Збір коштів на потреби армії України
07.02.2021

Як перевірити, чи хтось краде ваш Wi-Fi

Wi-Fi почав працювати останнім часом трохи повільніше? Якщо маршрутизатор все ще використовує старі методи захисту, такі як WEP, то цілком реально, що хтось зламав Ваш Wi-Fi.

Крім очевидного факту, що Інтернет стане повільнішим, хакер зможе використовувати Ваш Інтернет, щоб зробити мерзенне зло – і все це легко може бути простежене назад до Вас. То як Ви можете дізнатися, чи хтось не використовує Ваш Wi-Fi, і, можливо, ще більш важливо – що саме Ви можете зробити з цього приводу?

Перевірте пристрої, пов’язані з Вашим маршрутизатором

Цей метод дає 100% гарантію, щоб побачити будь-які пристрої, зареєстровані у Вашій мережі, але не кожен маршрутизатор містить цю цінну інформацію. Увійдіть до панелі керування маршрутизатора, набравши його IP-адресу безпосередньо в адресному рядку браузера. У більшості установок, http://192.168.0.1 або http://192.168.1.1 повинні працювати, або адреса може бути написана на самому маршрутизаторі, а також необхідне ім’я користувача та пароль, щоб увійти в систему.

Якщо Ви ніде не можете знайти пароль, і, не запам’ятовуючи, змінювали його, то перевірте базу даних паролів за умовчуванням або зателефонуйте своєму провайдера (за умови, що він надав Вам пристрій).

Зайшовши на сайт, подивіться весь розділ підключених до нього пристроїв або список пристроїв. У маршрутизаторах з флеш-пам’яттю DD-WRT, це знаходиться у вікні Status -> Wireless. де Ви знайдете список усіх IP-адрес, які в даний час використовуються.

На стандартному маршрутизаторі Virgin Media, автор знайшов перелік у відповідному розділі IP-фільтрації.

Звичайно, не всі Ваші пристрої будуть мати прості імена, тому Вам необхідно з’ясувати IP-адресу кожного комп’ютера і Ваших Wi-Fi пристроїв для того, щоб перевірити їх у списку. Не забувайте, що iPhone або телефон Android буде також мати свою власну IP-адресу, якщо вони використовують Wi-Fi, так що Ви повинні враховувати їх також.

Вистежити їх фізично

Це може бути трохи складніше, але запуск MoocherHunter live CD tracking suite дозволить фізично переслідувати їх, використовуючи тріангуляцію сигналів мережі. Страшні речі, дійсно. Направлена антена для цієї роботи найкраще.

Базова безпека – припиніть використовувати WEP

Будь-який маршрутизатор, придбаних за останні 5 років або близько того в змозі підтримувати більш безпечний протокол аутентифікації, так що знову увійдіть в свій маршрутизатор і знайдіть розділ безпроводового налаштування.

Зміна параметрів безпеки на WPA або WPA2. WPA2 є більш безпечним, але автор вважає його несумісним з деякими пристроями в мережі, тому він вибрав варіант, який дозволяє і те, і інше. При виборі пароля, переконайтеся, що його довжина не менше 15 символів і він включає букви верхнього і нижнього регістрів, цифри і службові знаки.

Є й інші методи, які люди, як правило, радять використати, але, простіше кажучи, – вони не працюють:

  • Приховування Вашого SSID: Ви можете приховати назву мережі, щоб її не було видно, але у вільному доступі чимало хакерських утиліт, таких як Backtrack, які покажуть її негайно.
  • IP-фільтрація: Це блокує конкретний IP, але зміна IP так само проста, як оновити з’єднання.
  • MAC-фільтрація: Більш безпечна, оскільки вона блокує пристрій через унікальну апаратну адресу, що видається, коли він виготовлений, але знову ж: той, хто намагається вкрасти Ваш WiFi може легко “обманювати” свою MAC-адресу.
, , , переглядів: 745

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *