Як правильно вирощувати фіалки з маленького листа

24.11.2017

Як виростити фіалку з маленького листочка, хоча б теоретично знає кожен, у кого вдома коли-небудь росли фіалки. Адже, цей варіант розмноження фіалок вважається найбільш простим і зрозумілим – виростити повноцінну рослину з невеликого листка під силу і початківцям квітникарям, на відміну від інших способів (пасинками, цветоносами або, того гірше, насінням).

  1. Вибираємо відповідне місце.

Фіалочки – це рослини ніжні і теплолюбні. Якщо у вас у приміщенні немає добре освітлених місць, краще не розводьте фіалки. Отже, потрібно вибрати місце, де багато розсіяного та м’якого світла. На підвіконня фіалки потрібно ставити з засторогою, оскільки вони не люблять прямих сонячних променів. Якщо світла буде недостатньо, то ваші фіалки можуть виглядати не естетично.

2. Підбираємо ґрунт та горщик

Далі, беремо легкий ґрунт – спеціально для цих квітів. Сам по собі такий ґрунт дуже легкий, але в поливанні досить складний: воді важко змочити і просочити його, волога стікає по поверхні ґрунту і не проникає в глибину земляної грудки. В такому випадку, можна додати простої землі (добре просіяти та прогріти, щоб убити спори грибка та інших шкідників). На дно горщика покладіть побільше дренажу (керамзиту) для того, щоб коріння дихало.

Що стосується горщика, то фіалочки надають перевагу невеликим вазончикам. Адже, це досить маленькі квіти і навіть, якщо у деяких видів надземна частина, (тобто самі квіти) дуже пишна, то коренева система є малою в порівнянні. Найкраще підійде горщик діаметр якого для молодих розеток і «діток» повинен бути 5-6 см. Дорослій квітці знадобиться вазон діаметром 10-12 см.

3. Головний момент – поливання.

Фіалки – досить вибаглива рослина. Вони не люблять протягів, частого поливання і надмірного пересихання. Ця квітка потребує виключно помірне поливання, тобто 1-2 рази на тиждень. Бажано використовувати м’яку відстояну воду кімнатної температури. Поливати потрібно надмірно акуратно. Волога не повинна потрапити ні на листочки, ні, тим більше, на квіткові точки росту. Застій води на черешках або листках призводить до їх загнивання. Листя через неправильне поливання гине. Кращий вихід тут поливати фіалки не в ґрунт, а наливаючи воду в піддон до рівня 2/3 висоти горщика. Але… воду залишати в піддоні «про запас» ні в якому разі не можна. Корені мають дихати! Тому через 20-30 хвилин після поливання потрібно акуратно злити всю зайву воду. Ще один момент: фіалки не можна обприскувати, але вони, як і інші квіти, люблять вологе повітря. Тому поставте поруч з вазонами ємність із чистою водою або розкладайте мокрі ганчірки.

4. Підживлення фіалок.

Підживлювати фіалочки потрібно в період цвітіння. В осінньо-зимові місяці краще не перевантажувати рослину зайвими мінералами. Взагалі для повноцінного розвитку фіалці потрібні: фосфор та калій (для вигонки квітів), азот (для росту листя). Молодим рослинам більше підходять азотовмісні добрива, а вже сформованим – калієво – фосфорні. Якщо дорослу рослину «перегодувати» азотом, вона не цвістиме.

, , , , переглядів: 1 128

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *