Як правильно викликати евакуатор для несправного авто

Збір коштів на потреби армії України
15.08.2020

Як правильно викликати евакуатор для несправного авто

Будь-яка проблема з автомобілем на дорозі, пов’язана з неможливістю його самостійного пересування, вимагає сторонньої механізованої допомоги. Евакуатор машин є безперечним лідером в рейтингу помічників в переміщенні авто, що вийшло з ладу.

Евакуатор на дорогах – досить звичне явище, яке не викликає абсолютно ніяких емоцій. Але як тільки трапляється неприємність і потрібно викликати фахівців з відповідним оснащенням, виявляється на ділі «що не все так просто». Служб насправді багато і саме цей фактор ускладнює зробити правильний вибір, особливо в екстреній ситуації, розповідають Вікна.

Загалом, слід знати кілька параметрів, згідно з якими можна швидко евакуювати авто з мінімальними ризиками і витратами.

Лебідка чи зсувна платформа

Евакуатор з лебідкою – найбільш поширений і найдешевший тип спецтехніки. Конструкція евакуатора такого типу – це вантажівка плюс лебідочний механізм ручний, електричний або гідравлічний. Перший автомобільний евакуатор, що з’явився в 1916 році в США, був саме з лебідкою.

Знерухомлений автомобіль лебідка затягує на платформу за спеціальними висувними напрямних, званим апарелями. Втім, лебідка не допоможе, якщо:

  • коробка передач – автомат;
  • передні колеса заклинило;
  • вийшло з ладу рульове керування.

А все тому, що для затягування на транспортувальний майданчик колеса несправного авто повинні обертатися. Евакуаторники в таких випадках користуються спеціальним підкатним візком.

Різновидом лебедочного евакуатора є спецтранспорт зі зсувною платформою на гідроциліндрах. Його великий плюс – простота навантаження несправного авто. Зсувна платформа значно прискорює цю процедуру, а також дозволяє переміщати машини з невеликим кліренсом, наприклад, спорткари. Такий евакуатор 5 тонн і 6 тонн переміщує легко. Його максимальна вантажопідйомність – 7 тонн. Цього достатньо для транспортування більшості легкових авто.

Маніпулятор для складної евакуації

Евакуатор легкових автомобілів з гідроманіпулятором функціональніший лебедочного. Він поєднує в собі 2 механізми – автокран і безпосередньо евакуатор. Такі помічники можуть забезпечувати можливість заднього або бічного навантаження. Останній варіант ідеальний при евакуації з перевантажених міських магістралей, коли до несправного транспорту можна під’їхати тільки збоку або коли машину необхідно транспортувати з місця серйозної аварії. Такому евакуатор 4 тонни – не перешкода. Гідроманіпулятор ідеальний для машин, що з’їхали в кювет, що потрапили в ДТП і сильно покручених, для автомобілів з заблокованим з якої-небудь причини замком запалювання.

Підйом авто на платформу відбувається за допомогою траверси – спеціального пристрою з горизонтальною балкою і комплекту строп-кріплень. Бажано, щоб траверса була оснащена гідроциліндром. Він при вивішуванні евакуйованого авто дозволить правильно визначити центр ваги і допоможе дотримати баланс, щоб уникнути перекидання. Адже будь-який автомобіль з двигуном під капотом в силу нерівномірно розподіленої ваги при підйомі по інерції завжди прагне нахилитися вперед.

Платформи пряма і ламана

Механізм з прямою суцільнометалевою платформою – це фактично міні-евакуатор для жвавих міських магістралей. Висока маневреність і порівняно малі габарити роблять ці види евакуаторів незамінними в тісних дворах, на вузьких вулицях і критих парковках.

Кран-маніпулятор з вильотом стріли до 5 м дозволяє в умовах обмеженого простору здійснити філігранну евакуацію авто з масою до 3,5 т.

За маневреністю з ним може змагатися тільки евакуатор із частковим навантаженням. Відмінність лише в тому, що останній частіше використовується для переміщення автобусів, причепів, великих вантажівок вагою до 10 тонн. Це навіть не евакуатор – буксир, в оснащенні якого є спеціальні захвати.

Ламана платформа має високу несучу здатність при малій вазі. Висувні апарелі, кран-маніпулятор, доповнений професійною гідравлічною або електролебідкою, роблять такі евакуатори автомобілів універсальними. Складні апарелі можуть переміщатися в поперечному напрямку, що є цінним, якщо потрібно евакуювати дорожню або мототехніку і інший транспорт з нехарактерно маленькою міжколісною відстанню. Відносно невисока ціна евакуатора з ламаної платформою робить його дуже популярним.

Якщо потрібна евакуація на далекі відстані

Міжміське перевезення евакуатором користується попитом у всіх регіонах. Дорога іноді підносить несподівані сюрпризи. Складне ДТП, серйозна поломка на трасі – це лише мала дещиця причин, коли може знадобитися перевезення евакуатором автомобілів. Іноді потрібно транспортування на далекі відстані і абсолютно нового автомобіля, наприклад, не поставленого на реєстраційний облік. Перевезення автомобілів евакуатором в інше місто може знадобитися і в разі, якщо новий власник авто ще не отримав водійське посвідчення або несподівано його позбувся, або не володіє достатнім досвідом водіння для далеких перегонів.

В цьому випадку із завданням ідеально впорається закритий евакуатор на далекі відстані. Тент або металевий корпус надійно захистять автомобіль не тільки від сторонніх очей, але і від дощу, снігу, дорожнього бруду, випадкових і невипадкових каменів.

Критий спецтранспорт може бути розрахований на одну або кілька машин. Прогресивні моделі оснащені не апарелями, а гідравлічною знімною платформою. Вона дозволяє без проблем транспортувати навіть дорогі автомобілі з маленьким дорожнім просвітом.

, , , переглядів: 1 163

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *