Чи є сенс щільно снідати

Закликаючи людей снідати, зазвичай наводять два розумних аргументи. Перший — контроль за калорійністю раціону. Якщо ви їсте раз на день, то з великою ймовірністю за прийом їжі отримаєте більше калорій, ніж могли б за 4-5 прийомів. Другий аргумент — відчуття тяжкості у животі, яке неодмінно наздожене вас після переїдання. Одночасно з тим, щільно снідати ми не рекомендуємо: з’їдайте свою нормальну порцію, не намагаючись наїстися із запасом. Найкраще поєднувати продукти з різних груп, наприклад, складні вуглеводи і клітковину або білок й клітковину. Так ви насититеся, але не переїсте.

Як звикнути снідати

Найчастіше люди не хочуть їсти тому, що вранці у них низька активність — організму просто не потрібна енергія (якщо ви чистите зуби, одягаєтеся і їдете на роботу у комфортному авто). Інша справа, якби вранці ви зробили зарядку, а потім пішки пройшлися до роботи. Радимо взяти цю рекомендацію до уваги, якщо ви хочете перевчити себе.

Також ефективно починати день зі склянки води з лимоном. Сік цитрусових у рідину додають не випадково — він подразнює шлунок, змушуючи його виробляти свій сік, після чого у мозок надходить сигнал “Час їсти!” На додаток можете з’їсти шматочок чорного хліба — його радять вагітним від нудоти вранці, може допомогти.

Сідайте за стіл разом з родиною. Коли сніданок стає подією, відразу з’являється настрій і бажання готувати. Та й у дітей швидше сформується звичка їсти на місці, відчуваючи смак, а не ковтаючи снеки, біжачи кудись.

Що з’їсти на сніданок

Відмінний варіант — будь-які страви з яєць з додаванням овочів і молочних продуктів. Наприклад, можна приготувати омлет з помідорами, або зробити пашот і покласти його на тост з авокадо. Не забувайте додавати до сніданку продукти з корисними жирами — рибу, вершкове масло, горіхи, насіння і так далі. Варто також урізноманітнити прийом їжі білком — куряча грудка, філе морської риби, креветки відмінно підійдуть для цього. Не бійтеся пити воду, чай, каву і що завгодно: так, шлунковий сік не стає рідким від напоїв і їжа перетравлюється як зазвичай, всупереч поширеному міфу.