Як самотужки створити deepfake і наскільки це складно

Збір коштів на потреби армії України
15.08.2020

Як самотужки створити deepfake і наскільки це складно

 

На світовому ринку є чимало додатків, за допомогою яких будь-хто може зробити deepfake. Найвідоміші – Zao, DeepFaceLab, Deepfakes web β. Конкурентні переваги додатків схожі на класичний трикутник “ціна-якість-швидкість”. Одні виконують конверсію за секунди, іншим потрібні години.

Одним потрібно багато вихідного матеріалу, деяким достатньо однієї фотографії. Зазвичай чим більше вихідного матеріалу і чим довший процес аналізу, тим точнішим виходить результат. Тим не менш, створення якісних deepfake – нетривіальне завдання для пересічного інтернет-користувача.

Так, журналіст видання Ars Technica Тімоті Лі витратив два тижні і 552 дол на створення deepfake, де обличчя Марка Цукерберга замінене обличчям актора фільму “Зоряний шлях: наступне покоління” Брента Спайнера.

Якість deepfake виявилася далекою від ідеалу і це при тому, що журналіст витратив два тижні на навчання нейромережі і 552 дол на оренду хмарних обчислювальних потужностей.

“Отримати хороші результати при створенні deepfake нелегко”, – робить висновок журналіст.

Найбільш якісні deepfake уміють створювати наукові та промислові дослідники, студії візуальних ефектів та порнопродюсери. Уряди деяких країн можуть взяти цю технологію на озброєння для ведення інформаційних війн, дискредитації неугодних політиків або для встановлення контакту з цільовими особами.

, , , переглядів: 849

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *