Вчені з Угорщини заявили, що собаки можуть розуміти людей не так добре, як прийнято вважати. Це підтверджує новий аналіз мозкової активності домашніх вихованців під час озвучення людиною різних команд і слів.
За умови гарного навчання собаки можуть поводити себе краще, ніж деякі люди, а багато їх порід досі служать правоохоронцям, рятувальникам і допомагають нам кожен день.
Саме тому собак називають другом людини і вважають одними з найрозумніших тварин.
Але згідно з результатами нового дослідження вчених з Будапештського університету, пише НВ, собаки можуть розуміти набагато менше, ніж ми припускаємо. Фахівці проаналізували мозкову активність собак та їх реакцію на деякі команди і звуки, вимовлені вголос людиною.
За допомогою електроенцефалографії вчені визначили, що кількість слів, які дійсно можуть вивчити і запам’ятати собаки — вкрай обмежена. Дослідники аналізували реакцію тварин на команди типу «сидіти», фонетично схожі з цими командами слова, а також безглузді звуки.
Отримані дані мозкової активності собак показують, що вони практично однаково реагують на слова, схожі за звучанням, але різні за сенсом. Попри надзвичайно хороший слух у собак, вчені припускають, що ці тварини не можуть розуміти мінімальні відмінності у звуках мови людини.
Причому, якщо у людей ця здатність проявляється з віком, як цуценята, так і дорослі собаки не розуміють схожі фонетично слова з різним значенням. Саме тому собаки можуть реагувати на деякі слова, як на схожі команди, хоча люди буду вважати, що навчають їх новим словам.
З цієї ж причини, кількість команд, яким можна навчити собак, залишається вкрай обмеженим. Але це, очевидно, не завадить людям продовжувати розмовляти зі своїми домашніми тваринами.