Як врятувати зів’ялий букет квітів

Збір коштів на потреби армії України
28.03.2020

Як врятувати зів’ялий букет квітів

Перші кілька днів свіжий букет квітів радує своєю красою і приємним ароматом. З часом композиція у вазі починає в’янути: пелюстки тьмяніють, стебла висихають. Оживити такий букет допоможуть наступні рекомендації.

Полегшити доступ води

Квіти починають швидко в’янути через брак вологи. Постоявши трохи у вазі з водою, край зрізаного стебла починає засихати, що перешкоджає насиченню рослини водою. Щоб відновити доступ, його обрізають гострими ножицями, формуючи косий зріз.

Завдяки гострому краю стебла не будуть повністю прилягати до поверхні дна ємності, за рахунок чого буде краще вбиратися рідина. А для більшого насичення вологою додатково роблять надріз уздовж стебла завдовжки у 2-3 см.

Додати теплу воду

Щоб букет довше зберігав свій первинний зовнішній вигляд, слід щодня міняти воду. Це дозволить запобігти розмноженню бактерій. Також слід обмивати і самі стебла.

Якщо букет все ж таки почав в’янути, швидко його реанімувати допоможе тепла вода. Рідина всмоктується і рухається швидше, що дозволяє квітам краще насититися вологою. Головне — не перестаратися, оскільки занадто висока температура може лише погіршити ситуацію. Потрібно враховувати, що метод підходить не для всіх рослин. Наприклад, тюльпани не можна ставити у теплу воду.

Додати живильний розчин

У квіткових крамницях продаються спеціальні суміші, які продовжують життя зрізаним квітам. Такий засіб можна приготувати і самостійно лише за кілька хвилин. Потрібно підготувати цукор (1 ст. л.), лимонний сік (2 ст. л.) і невелику кількість відбілювача (½ ст. л.). Лимонний сік можна замінити на лимонну кислоту. Зазначена кількість компонентів розрахована на 1 л води. Кожен інгредієнт виконує важливу функцію:

Цукор — насичує рослини поживними речовинами.
Лимонна кислота (сік) — знижує рівень pH води, завдяки чому рідина швидше піднімається вздовж стебла вгору.
Відбілювач — вбиває шкідливі мікроорганізми.
Замінюють рідину щодня або через день. Цукор і лимонний сік у розчині можна замінити на цитрусовий газований напій, наприклад, лимонад. У ньому містяться такі ж компоненти.

Переставити вазу

Щоб композиція довше залишалася свіжою, важливо правильно підібрати місце для вази. Найкраще підходить та частина кімнати, куди не потрапляють прямі сонячні промені. Місце повинно бути максимально прохолодним і добре провітрюваним.

Слід уникати близького розташування до квітів батареї опалення, кухонної плити, побутової техніки та інших джерел тепла. Ставити вазу на підлогу також не рекомендується, оскільки деякі рослини не переносять протяги, наприклад, троянди.

Опустити квіти у воду

У якості екстреного методу відновлення можна влаштувати букету повне занурення у воду. Для цього наповнюють відро, ванну або іншу ємність відповідного розміру водою кімнатної температури і залишають там квіти на 30-60 хвилин. Протягом цього часу перезапускаються процеси поглинання вологи, стебла і пелюстки набувають більш свіжий вигляд.

, , , переглядів: 1 345

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *