Як вилікувати троянди від грибка: поради квітникарів

Збір коштів на потреби армії України
17.05.2020

Як вилікувати троянди від грибка: поради квітникарів

Борошниста роса — широко поширене грибкове захворювання, що вражає овочеві культури, плодові та декоративні рослини. Якщо ви виявили його ознаки на кущах троянд, то потрібно одразу починати щось з цим робити, оскільки запущене захворювання може призвести до загибелі квітів, інформує Ukr.Media.

Розчин з господарським милом

Найперша і найголовніша ознака хвороби під назвою “борошниста роса” — поява білого нальоту на листі. Змінюється зовнішній вигляд листя — воно стає ніби присипаним борошном. Найчастіше причиною хвороби стає неправильний догляд за рослинами — надмірний або недостатній полив, погано розпушена земля, надлишок азоту у ґрунті. Наліт може покривати не лише листя, але і стебла, квіти, бутони троянд.

Один з найпростіших способів лікування борошнистої роси — обробка водним розчином господарського мила з содою. Для приготування засобу потрібно взяти 1/2 шматка натертого господарського мила і 25 г кальцинованої соди і розмішати їх у 5 л гарячої води.

Для повного одужання треба обприскувати кущі цим потужним протигрибковим засобом лише тричі з перервою у тиждень. Засіб повинен використовуватися свіжим — не рекомендується робити його із зпасом. Для обприскування бажано вибирати безвітряну і не надто спекотну погоду.

Важливо пам’ятати, що перед початком лікування треба видалити усе уражене листя, відрізати побілілі бутони і пагони. Щоб досягти максимального ефекту, трояндовий кущ повинен бути повністю покритий лікувальним розчином — обприскувати його треба дуже рясно.

Мідний купорос

Лікувальний розчин мідного купоросу ефективно пригнічує розвиток грибкового захворювання. Для його приготування розводимо 5 г мідного купоросу у 250 мл гарячої води.

Цю суміш повільно вливають у п’ятилітрову ємність з водою, розмішують і розпочинають обробку. Для кращого прилипання лікувального складу до листя у нього додають 100 г рідкого мила.

Розчин марганцівки

Готують розчин для обприскування троянд у пропорції 2,5 г перманганату калію на 10 л води. Отриманою яскраво-рожевою рідиною обробляють уражені борошнистою росою кущі. Найбільш ефективний цей метод для профілактики хвороби та на початку захворювання, тому важливо вчасно почати лікування рослин.

Застосування фунгіцидів

Готові фунгіцидні препарати допомагають впоратися з борошнистою росою не лише на початкових стадіях ураження, але і у досить запущених випадках. Хоча ці засоби не можна віднести до екологічних, але їх ефективність виправдовує застосування хімікатів.

Існують і біофунгіциди, що мають менш виражений шкідливий вплив, але, зазвичай, їх краще застосовувати з профілактичною метою, на ранній стадії захворювання або для підтримання рослин, які перехворіли.

 

Настій деревної золи

Цей знайомий натуральний склад, дуже популярний серед дачників, підходить і для лікування грибкових захворювань. Для його приготування потрібно взяти 1 кг деревної золи і розмішати її у 10 л гарячої води.

Лікувальний засіб потрібно приготувати заздалегідь, оскільки його потрібно сім днів настоювати, а лише потім процідити і використовувати. Дія складу дуже м’яка, тому рекомендується обробляти хворий кущ через день протягом тижня.

, , , переглядів: 2 026

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *