Як зробити застібки для маски, які не натиратимуть вуха

Збір коштів на потреби армії України
02.06.2020

Як зробити застібки для маски, які не натиратимуть вуха

Після того, як звичайні одноразові медичні маски отримали надшироке поширення з початком пандемії, постала проблема натирання та передавлювання вух після тривалого носіння медичних масок. Реакцією на проблему стала швидка поява багатьох варіантів потиличних застібок для масок, переважно 3D-друкованих.

Ми обрали найпоширеніший і, на нашу думку, найвдаліший варіант.

Знадобляться:

  • ПЕТ-плівка товщиною 0,3—3 міліметри (як альтернативу можна використовувати ПЕТ-пляшку або канцелярські папки — будь-який тонкий листовий пластик, який можна знайти вдома);
  • перманентний маркер (такий, щоб не стирався з плівки);
  • канцелярський ніж або ножиці (найкраще підійдуть манікюрні, ними зручніше вирізати дрібні елементи);
  • роздруківка заготовки застібки (один аркуш А4);
  • скотч (знадобиться, якщо ви будете робити застібку з непрозорого пластику).

Відео: https://www.facebook.com/watch/?t=75&v=374358006841777

У разі, якщо ви робитемете застібки з канцелярських папок, зверніть увагу, що більшість стандартних папок-конвертів не підійде, бо в них пластик занадто тонкий. Ідеально підходить за параметрами пластик з папок-швидкозшивачів.

Роздрукуйте заготовку застібки

Для початку завантажте і роздрукуйте файл заготовки застібки. Зверніть увагу, щоб файл роздрукувався з масштабом 100%.

Визначити контур для вирізання

Якщо ви робите з прозорого пластика, підкладіть паперову заготовку під плівку і перманентним маркером обведіть контур. У разі використання непрозорого пластика, обріжте паперову роздруківку в габарити застібки і приклейте до пластика скотчем.

Вирізати застібку

Тепер треба вирізати застібку по обведеному контуру. Зверніть увагу, що в дрібних елементах зручніше використовувати манікюрні ножиці. У разі використання непрозорого пластика, спочатку, для зручності обробки, виріжіть з папки невеликий шматок приблизно по габаритах застібки, але так, щоб роздруківка все ще кріпилася скотчем до пластика.

Далі ножицями вирізайте по контуру застібку. Ось кілька порад для зручнішого вирізання:

Перш за все варто вирізати дрібні елементи кріплення. Зручно їх вирізати спочатку по двох прямих лініях з країв “гачків”. А потім по прямій лінії, що йде між двома сусідніми “гачками”. Далі зручно буде заокруглити гачки, надавши їм фінальну форму. Після цього вже можна завершити вирізання застібки різами в середній частині.

Будьте обережні, при вирізанні дрібних елементів ножицями або ножем дуже просто порізатись!

Зняти захисні шари плівки

Для запобігання обшарпанню плівки під час зберігання вона з двох боків вкрита тонкою захисною плівкою, яку можна зняти, хоч і не обов’язково.

Ваша застібка готова, приміряйте її на себе і носіть. Пам’ятайте, що подібні медичні маски є одноразовими і тому їх треба змінювати якомога частіше. Паперову роздруківку можна використовувати повторно для вирізання наступних застібок.

, , , переглядів: 814

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *