Як зробити застібки для маски, які не натиратимуть вуха

02.06.2020

Як зробити застібки для маски, які не натиратимуть вуха

Після того, як звичайні одноразові медичні маски отримали надшироке поширення з початком пандемії, постала проблема натирання та передавлювання вух після тривалого носіння медичних масок. Реакцією на проблему стала швидка поява багатьох варіантів потиличних застібок для масок, переважно 3D-друкованих.

Ми обрали найпоширеніший і, на нашу думку, найвдаліший варіант.

Знадобляться:

  • ПЕТ-плівка товщиною 0,3—3 міліметри (як альтернативу можна використовувати ПЕТ-пляшку або канцелярські папки — будь-який тонкий листовий пластик, який можна знайти вдома);
  • перманентний маркер (такий, щоб не стирався з плівки);
  • канцелярський ніж або ножиці (найкраще підійдуть манікюрні, ними зручніше вирізати дрібні елементи);
  • роздруківка заготовки застібки (один аркуш А4);
  • скотч (знадобиться, якщо ви будете робити застібку з непрозорого пластику).

Відео: https://www.facebook.com/watch/?t=75&v=374358006841777

У разі, якщо ви робитемете застібки з канцелярських папок, зверніть увагу, що більшість стандартних папок-конвертів не підійде, бо в них пластик занадто тонкий. Ідеально підходить за параметрами пластик з папок-швидкозшивачів.

Роздрукуйте заготовку застібки

Для початку завантажте і роздрукуйте файл заготовки застібки. Зверніть увагу, щоб файл роздрукувався з масштабом 100%.

Визначити контур для вирізання

Якщо ви робите з прозорого пластика, підкладіть паперову заготовку під плівку і перманентним маркером обведіть контур. У разі використання непрозорого пластика, обріжте паперову роздруківку в габарити застібки і приклейте до пластика скотчем.

Вирізати застібку

Тепер треба вирізати застібку по обведеному контуру. Зверніть увагу, що в дрібних елементах зручніше використовувати манікюрні ножиці. У разі використання непрозорого пластика, спочатку, для зручності обробки, виріжіть з папки невеликий шматок приблизно по габаритах застібки, але так, щоб роздруківка все ще кріпилася скотчем до пластика.

Далі ножицями вирізайте по контуру застібку. Ось кілька порад для зручнішого вирізання:

Перш за все варто вирізати дрібні елементи кріплення. Зручно їх вирізати спочатку по двох прямих лініях з країв “гачків”. А потім по прямій лінії, що йде між двома сусідніми “гачками”. Далі зручно буде заокруглити гачки, надавши їм фінальну форму. Після цього вже можна завершити вирізання застібки різами в середній частині.

Будьте обережні, при вирізанні дрібних елементів ножицями або ножем дуже просто порізатись!

Зняти захисні шари плівки

Для запобігання обшарпанню плівки під час зберігання вона з двох боків вкрита тонкою захисною плівкою, яку можна зняти, хоч і не обов’язково.

Ваша застібка готова, приміряйте її на себе і носіть. Пам’ятайте, що подібні медичні маски є одноразовими і тому їх треба змінювати якомога частіше. Паперову роздруківку можна використовувати повторно для вирізання наступних застібок.

, , , переглядів: 598

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *